تبلیغات

پرواز اکراین

انتشار جزئیات جدید مقامات اوکراین در رابطه با پرواز 752 ساقط شده توسط سپاه

 

مقامات اوکراینی جزئیات تازه‌ای از آخرین دقایق پرواز ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین را که هدف موشک‌های سپاه پاسداران در آسمان تهران قرار گرفت، منتشر کرده‌اند.

الکساندر رووین، رئیس یک مؤسسه تحقیقات جنایی در اوکراین که در تیم تحقیق اعزامی از اوکراین به ایران عضویت داشته، به رسانه‌های این کشور گفته است که از شواهد جدید چنین برمی‌آید که پیش از سقوط هواپیما، وحشت در کابین و بین مسافران حکمفرما بوده و آنها از صندلی‌های خود برخاسته بودند و داخل هواپیما در حال آتش‌سوزی بوده و از سوراخ‌های ایجادشده در بدنه دود سیاه بیرون می‌آمده است.

او افزوده است که بر اساس قوانین پروازی، تا ارتفاع چهار هزار متری، مسافران باید کمربندهای خود را بسته نگه داشته و نشسته باشند، در حالی که از بقایای هواپیما فقط چهار عدد از صندلی‌های مسافران پیدا شد.

این در حالی است که ۱۶۷ مسافر و همین‌طور خدمه هواپیما سوار آن بوده‌اند.

به گفته الکساندر رووین، پس از اصابت موشک‌های سپاه، این هواپیما «۳.۵ دقیقه» در آسمان بوده و پس از این مدت به زمین برخورد کرده است.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  رونمایی از بادیگاردهای علیرضا خمسه

پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین صبح روز ۱۸ دی ۱۳۹۸ با شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران سرنگون شد. جمهوری اسلامی تاکنون مانع بررسی جعبه سیاه این هواپیما شده است.

تبلیغاتads right
تبلیغاتads left