تبلیغات

نسل جدید چقدر به لاتاری علاقه دارد؟

 

نسل جدید چقدر به لاتاری علاقه دارد؟

نسل جدید برای خرید بلیط‌های بخت آزمایی بیش از حد مشغول حساب و کتاب است، بنابراین صنعت لاتاری به دنبال روش‌های جدیدی برای جذب نسل بعدی علاقمندان لاتاری است.
بخت آزمایی‌های بزرگ فعلاً در اکثر نقاط جهان از نظر اقتصادی عملکرد خوبی دارند.
درآمد سال ۲۰۱۵ لاتاری‌های ایالتی در سراسر ایالات متحده آمریکا بالغ بر ۶۶ میلیارد دلار بوده است. این آخرین سالی است که مرکز آمار ایالات متحده داده‌های لاتاری را در اختیار دارد. این رقم فروش‌ منعکس کننده افزایش مداوم سالانه است اما نکته مهم این است که سن شرکت کنندگان هم در حال افزایش است.

آیا نسل جدید به لاتاری علاقه ندارد؟

نتایج نظرسنجی‌ها
نظرسنجی سال ۲۰۱۶ گالوپ نشان داد که تقریباً دو سوم افراد بین ۵۰ تا ۶۴ سال در لاتاری سال قبل شرکت کرده بودند در حالی که فقط حدود یک سوم کسانی که ۱۸ تا ۲۴ سال دارند در همان لاتاری حضور داشته‌اند. لاتاری‌های محلی نیز نتایج مشابهی را نشان می‌دهند.
آی جی تی IGT، گروه مشاوره و لابی برای صنعت بازی، گزارشی را در ماه سپتامبر منتشر کرد که حاکی از اهمیت یافتن راه‌های جدید برای جذب بازیکنان نسل هزاره سوم است.
طبق این گزارش، انتظار می‌رود نسل هزاره جدید تا سال ۲۰۲۱ میلادی‌ ۱۹ تا ۲۴ تریلیون دلار از اقتصاد جهانی را کنترل کنند و تقریباً نیمی ‌از آنها حداقل یک بار در هفته به طور منظم با رایانه یا تلفن هوشمند گیم بازی می‌کنند.
در این گزارش آمده است: «عادات بازی دیجیتال نسل جدید با افزایش سن قوی‌تر می‌شوند، غفلت نسبت به جذب این رده سنی ریسک از دست دادن گروهی بزرگ از جامعه در یک بازه طولانی مدت را پیش روی صنعت لاتاری قرار می‌دهد». این گزارش می‌افزاید: «اما اگر لاتاری‌ها برای جذب نسل جدید تلاش کنند ممکن است هنوز هم بتوانند راهی برای کسب موفقیت داشته باشند».

اقدامات خلاقانه
لاتاری ایالت نیویورک که بزرگترین لاتاری ایالات متحده از لحاظ فروش است از علاقه نسل جدید به بازی‌های ویدیویی استفاده کرده است. این لاتاری به تازگی یک بلیط با استفاده از بازی «پک من» منتشر کرده است که در آن بازیکنان مسیر پک من روی بلیط را خراش می‌دهند تا زمانی که به یک جایزه یا شبح برسند. این امر از طریق صفحه فیس بوک لاتاری نیویورک با بازی مرورگر پک من تبلیغ شد.
لی پارک Lee Park، مدیر ارتباطات نیویورک لاتاری در این زمینه گفت: «ما این واقعیت را می‌دانیم که نسل جدید علائق متفاوتی دارند. به همین دلیل ما بازی‌های تعاملی مانند بازی پک من را معرفی کرده‌ایم. اما در این مرحله متوقف نمی‌شویم. لاتاری نیویورک ضمن بررسی نحوه کار چنین آزمایشاتی در سایر حوزه‌ها به جستجوی بازی‌های دیجیتال متناسب ادامه می‌دهد».
ایالت جورجیا که از نظر فروش، پنجمین لاتاری ایالات متحده را برگزار می‌کند در تلاش برای جذب نسل جدید، اپلیکیشن بازی لاتاری مختص گوشی‌های هوشمند را معرفی کرده است.
تندی ردیک Tandi Reddick، مدیر ارتباطات لاتاری جورجیا می‌گوید: «مانند بسیاری از صنایع، ما به دنبال توسعه تجارت خود در همه کانال‌ها هستیم. این امر شامل افزایش تعامل ما با نسل جدید است. نسل جدید همچنان به ارتباط نزدیک خود با دستگاه‌های تلفن همراه ادامه می‌دهند به همین دلیل لاتاری جورجیا بازی‌های مبتنی بر تلفن همراه را معرفی کرده است که تجربه‌های متفاوتی ارائه می‌کنند».

▬ این مطلب را هم بخوانید:  بازخوانی آهنگ پوکر فیس لیدی گاگا + موزیک ویدئو

رسانه‌های اجتماعی

 

رسانه‌های اجتماعی هم به عنوان ابزاری برای جلب توجه جوانان شناخته می‌شوند.
جیسون شامبورگ Jason Schaumburg، مدیر ارتباطات لاتاری ایلینویز در مصاحبه‌ای می‌گوید: «ما از طریق بستر رسانه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، موفق به تعامل با نسل جدید شده‌ایم. این روش به برند تجاری ما شخصیت سرگرم کننده‌ای می‌بخشد».
لاتاری ماساچوست اخیراً با استخدام اولین مدیر رسانه‌های اجتماعی تمام وقت خود که متعهد به ایجاد ارتباط بین حساب‌های توییتر و فیس بوک لاتاری با مشتریان بالقوه است حضور آنلاین خود را گسترش داده است.
گزارش IGT استدلال می‌کند که لاتاری‌ها باید مولفه‌های رقابتی را در بازی‌های خود به عنوان ابزار دیگری برای جذب بازیکنان جوان توسعه دهند.
در این گزارش آمده است: «عناوینی مانند کلش رویال، ورلد آو وارکرافت و کندی کراش تنها تعدادی از بازی‌هایی هستند که بین این گروه جمعیتی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند، علی رغم این واقعیت که هیچ یک از آنها مانند یک بازی لاتاری پاداش پولی ندارند».
آی جی تی پیشنهاد می‌کند که لاتاری‌ها نسبت به اهمیتی که نسل جدید برای تجارب زنده و روابط اجتماعی قائل می‌شوند توجه داشته باشند.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  معرفی ۶ سلبریتی مشهور که به پیش بینی ورزشی علاقه دارند

واقعیت مجازی

لاتاری کلرادو یک تجربه واقعیت مجازی آنلاین ایجاد کرده که به کاربران اجازه می‌دهد برخی از پارک‌های ایالت را مشاهده کنند در حالی که بر این واقعیت تأکید می‌کند که درآمد لاتاری صرف پروژه‌های فضای باز می‌شود.
سخنگوی لاتاری کریستین ‌هاولی Christian Hawley می‌گوید: «لاتاری کلرادو پیامی ‌منحصر به فرد دارد که فکر می‌کنیم مورد پسند نسل جوان قرار بگیرد. ما تنها لاتاری ایالتی هستیم که ۱۰۰ درصد درآمد خود را در پروژه‌های فضای باز سرمایه گذاری مجدد می‌کنیم. ما سخت تلاش کردیم تا بازیکنان و نسل جدیدی را تربیت کنیم. تحقیقات به ما نشان داده است که آنها به تجربه عینی بیش از هر چیزی اهمیت می‌دهند به همین دلیل لاتاری کلرادو یک کمپین بازاریابی یکپارچه راه اندازی کرده که به افراد از طریق واقعیت مجازی توانایی دیدن شگفتی‌های کلرادو را عرضه می‌کند».

نظرات نسل جدید

 

اما چنین به نظر نمی‌رسد که این تلاش‌ها تاثیری گسترده بر روی نسل جدیدی داشته باشد.
” لوگان هیز Logan Hayes، دانشجوی مقطع لیسانس چارلستون گفت: «من در سهام پنی و شرطبندی ورزشی مشغول هستم اما این کار را فقط براساس الگوریتم‌ها انجام می‌دهم. در مقابل لاتاری کاملاً به شانس متکی است. اگر شانس ۱ به ۸ میلیون نباشد، ممکن است بیشتر بازی کنم».
کالین اولافلین Colleen O’Loughlin ، یک فارغ التحصیل دانشگاه که در بوستون زندگی می‌کند، هر چند وقت یک بار بلیط لاتاری فوری خریداری می‌کند اما نه به اندازه اعضای بزرگتر خانواده.
کالین می‌گوید: «احتمال برد بر علیه شماست و احتمال برنده شدن بسیار ناچیز است. من هرگز پول نقد حمل نمی‌کنم. اگر بتوان از کارت بانکی برای این منظور استفاده کرد بسیار راحت‌تر خواهد بود».
از نظر جف ون دین Jeff Van dien از پورتلند، راحتی بازی و شانس اندک دلیلی برای شرکت نکردن او در قرعه کشی لاتاری است.
وی گفت: «در شرایط عادی، من در لاتاری شرکت نمی‌كنم. اگر به طور اتفاقی در یك فروشگاه باشم، ممكن است بلیط لاتاری خریداری كنم، اما بنظرم این کار اتلاف پول مضحكی است. شانس برد بسیار اندک است و خرید بلیط در فروشگاه‌های مواد غذایی بسیار سخت و طاقت فرسا است زیرا بایستی در صف خدمات مشتری منتظر بلیط لاتاری بمانید».
جاستین ویلر Justin Wheeler، که در خارج از آتلانتا زندگی می‌کند، گفت که ممکن است با تأکید بر بازی‌های ویدئویی وسوسه شود، اما مطمئن نبود که به چنین حرکتی علاقمند باقی بماند.
ویلر گفت: «اگر آنها به نوعی قادر به ساختن یك بازی لاتاری بودند كه مانند یك بازی ویدیویی بود، احتمالاً بیشتر امتحانش می‌كردم، اما تصور من این است كه لاتاری مبتنی بر مهارت نیست. در این صورت، احتمال اینکه بصورت مداوم چنین بازی‌ای را انجام دهم بسیار محدود خواهد بود».

▬ این مطلب را هم بخوانید:  10 بازیکن مشهور که حرفه ای پوکر بازی می کنند

جمع بندی

برای نسلی که با دسترسی مداوم به اینترنت، تلفن‌های هوشمند و طیف وسیع تری از گزینه‌های شرط‌بندی رشد کرده است تحقیقات در مورد تأثیرات احتمالی اعتیاد بر تحقیقات در مورد چگونگی کسب درآمد از این گروه جمعیتی پیشی گرفته است. تخمین زده می‌شود که تنها در ایالات متحده ۵.۷ میلیون نفر از اختلالات مرتبط با قمار رنج می‌برند و مردان جوان بخش عمده‌ای از این طیف را تشکیل می‌دهند.
در حال حاضر صنعت شرطبندی به شدت در تلاش است تا راه‌های جدیدی برای جذب نسل جوان پیدا کند ولی بنظر می‌رسد که کاری بسیار دشوار باشد.

تبلیغاتads right
تبلیغاتads left
تبلیغاتcanonbet