تبلیغات

قاسم سلیمانی، سردار دل ها یا سردار دلارها ؟!!

 

اظهارات الزهار، روایتی است جذاب از چگونگی نقل و انتقال پول میان ایران و گروه‌های مقاومت فلسطینی، اما آنچه که رسانه‌های معاند و ضدانقلاب فارسی‌زبان به آن پرداخته‌اند، برجسته‌سازی کمک‌های مالی جمهوری اسلامی ایران به هم‌پیمانان منطقه‌ای خود با چاشنی پنهانکاری است.

یک مقام ارشد جنبش فلسطینی «حماس» در تقدیر از قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران که در حمله پهپادی آمریکا کشته شد، جزئیاتی از تحویل ۲۲ میلیون دلار پول نقد به حماس در سفر هیئتی از این جنبش فلسطینی به تهران بیان کرد. محمود الزهار، وزیر خارجه پیشین و عضو ارشد کادر رهبری حماس، روز یکشنبه هفتم دی در گفت‌وگو با العالم، شبکه عرب‌زبان تلویزیون دولتی ایران، گفت: در دیدار سال ۲۰۰۶ با قاسم سلیمانی در تهران، «مشکل اساسی حقوق کارمندان و خدمات اجتماعی و کمک‌های دیگر» به مردم غزه را توضیح دادم و «حاج قاسم فوراً درخواست ما را پاسخ داد به‌گونه‌ای که روز بعد که پایان سفر بود، ۲۲ میلیون دلار در چمدان‌های فرودگاه (تهران) دیدم». آقای الزهار همچنین گفت: «قرار بود مبلغ بیش‌تری پرداخت شود اما (هیئت حماس) ۹ نفره بود و نمی‌توانستیم بیش از این حمل کنیم زیرا هر چمدان ۴۰ کیلوگرم گنجایش داشت». وزیر خارجه وقت حماس که این سخنان را در آستانه سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی بیان می‌کرد، افزود: «احساس کردم قاسم سلیمانی صادق، درستکار و مرد عمل است و می‌تواند به‌خوبی از عهده کارها برآید و مسئولیت‌های زیادی نیز داشت». محمود الزهار همچنین یادآوری کرد که این سفر هیئت حماس پس از آن انجام شد که وی به وزارت خارجه دولت حماس پس از تسلط این جنبش بر نوار غزه منصوب شده بود و دیدار او با قاسم سلیمانی نخستین بار بود که رخ می‌داد. او گفت در آن سفر ابتدا با محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری وقت ایران، «دیداری مثبت» انجام دادیم که «از وی هم درخواست‌هایی داشتیم و او من را به قاسم سلیمانی ارجاع داد». گروه‌های حماس و فتح سال ۲۰۰۶ در پی انتخاباتی که حماس برنده آن شد، وارد درگیری‌های خونینی بر سر کنترل نوار غزه شدند. آن درگیری‌ها نهایتاً با برتری حماس پایان یافت. ۱۴ سال بعد، حماس کماکان مسئولیت امور غزه را در دست دارد.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  استفاده از عروسک‌های جنسی به جای تماشاگر فوتبال ; اف‌سی‌ سئول عذرخواهی کرد

بی خود نبود که آن مرحوم ازهمان اوایل کار گفت “اقتصاد مال خراست” ازقرار او هم خره را می شناخت و هم “مال خره” را. باورندارید؟ این را بخوانید که برای شما از “رادیو فردا” انتخاب کرده ام. یک مقام ارشد جنبش فلسطینی «حماس» در تقدیر از قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران که در حمله پهپادی آمریکا کشته شد، جزئیاتی از تحویل ۲۲ میلیون دلار پول نقد به حماس در سفر هیئتی از این جنبش فلسطینی به تهران بیان کرد. محمود الزهار، وزیر خارجه پیشین و عضو ارشد کادر رهبری حماس، روز یکشنبه هفتم دی در گفت‌وگو با العالم، شبکه عرب‌زبان تلویزیون دولتی ایران، گفت: در دیدار سال ۲۰۰۶ با قاسم سلیمانی در تهران، «مشکل اساسی حقوق کارمندان و خدمات اجتماعی و کمک‌های دیگر» به مردم غزه را توضیح دادم و «حاج قاسم فوراً درخواست ما را پاسخ داد به‌گونه‌ای که روز بعد که پایان سفر بود، ۲۲ میلیون دلار در چمدان‌های فرودگاه (تهران) دیدم». آقای الزهار همچنین گفت: «قرار بود مبلغ بیش‌تری پرداخت شود اما (هیئت حماس) ۹ نفره بود و نمی‌توانستیم بیش از این حمل کنیم زیرا هر چمدان ۴۰ کیلوگرم گنجایش داشت».

▬ این مطلب را هم بخوانید:  تلاش برای حمله سایبری به سازمان بهداشت جهانی؛ رویترز هکرها را وابسته به ایران معرفی کرده است

با ۲۲ میلیون دلاری که قاسم سلیمانی به حماس داد چکار می توانستیم بکنیم؟

فرض کنیم سلیمانی آن ۲۲ میلیون دلار را به حماس نمی داد و پول ها الان در خزانه مملکت بود. با این پول می شد:
شاید یک عدد نیروگاه با سوخت مناسب درست کرد که ملت والبته خود آخوندها مجبور نشوند دود ناشی از سوختن مازوت را تحمل کنند.
می شد با این پول یا کمی بیشتر تعدادی واکسن با کیفیت بالا خرید که ملت مجبور نباشد بر خلاف سران مملکت که واکسن فایزر می زنند، واکسن چینی بی کیفیت بزنند
می شد خیلی کارها کرد. هرچی دلار در خزانه مملکت بود دادند به حماس و‌حزب الله و یمن و سوریه
کودکان کار در سطل های زباله به دنبال یک لقمه نان بودند و‌سلیمانی وطن فروش دلارها را به حماس و حزب الله حاتم بخشی می کرد.
ملت به سراغ گور خوابی و پشت بام خوابی رفتند و سلیمانی همچنان دلار می داد تا نکبت آخوندی همچنان سرپا بماند.
آن وقت خزانه مملکت خالی شده و نمی توانند بودجه را ببندند. چون در آمد کافی نیست.

تبلیغاتads right
تبلیغاتads left
تبلیغاتcanonbet
error: Content is protected !!