تبلیغات

معرفی 7 سرویس‌دهنده امن و مطمئن وی‌پی‌ان

معرفی 7 سرویس‌دهنده امن و مطمئن وی‌پی‌ان

 

معرفی 7 سرویس‌دهنده امن و مطمئن وی‌پی‌ان

در این مطلب 7 سرویس وی‌پی‌ان که امنیت کاربران اولویت برتر آنهاست، معرفی می‌شوند. این کمپانی‌ها می‌گویند هیچ اطلاعاتی را ذخیره نمی‌کنند، تا امکان شناسایی و تعقیب کاربران‌شان توسط افراد یا نهادهای خارجی وجود نداشته باشد.

با توجه به دشواری‌های استفاده از نرم‌افزارهای گوناگون فیلترشکن و ساده‌تر بودن روند بلاک کردن پورت‌های مرتبط با آنها توسط دولت‌های سرکوب‌گر، بسیاری از کاربران برای عبور از سد فیلترینگ آنلاین و نیز ناشناس ماندن در فضای مجازی و گریز از تیغ رهگیری دولت، به استفاده از VPNها روی آورده‌اند.

اخیرا دولت ایران با مسدود کردن برخی از پورت‌ها، در بهره‌گیری از وی‌پی‌ان‌ها هم اختلال ایجاد کرد، اما به هر روی، وی‌پی‌ان در شرایط کنونی از پرکاربردترین ابزارهای عبور از سد فیلترینگ است و اتصال اینترنتی با کیفیت‌تر و پرسرعت‌تری را برای کاربر فراهم می‌کند.

یکی از کارکردهای اصلی وی‌پی‌ان‌ها کمک به ناشناس‌ماندن کاربران در فضای مجازی است. برای کاربران ایرانی که همیشه در معرض خطر رهگیری ارتباطات‌ و شنود مکالمات‌شان هستند، توجه به این نکته ضروری است.

سرویس‌دهنده‌های وی‌پی‌ان به جزئیات فعالیت‌های کاربران سرورهایشان دسترسی دارند و اگر این اطلاعات را ذخیره کنند، شاید پای منافع که به میان بیاید، آنها را با تهدید و ارعاب، یا تطمیع با وعده‌ها و مشوق‌های مالی، در اختیار افراد یا نهادهایی قرار دهند که قصد دارند از آنها برای تعقیب و سرکوب کاربران استفاده کنند.

هکرهای حرفه‌ای معمولا از چندین لایه وی‌پی‌ان و تونل استفاده می‌کنند تا هویت‌شان شناسایی نشود. با این حال تا کنون اخباری در مورد دستگیری هکرهای حرفه‌ای مثلا برخی از اعضای گروه “لولزسک” یا “ناشناس” منتشر شده است. شناسایی هویت، تعقیب و بازداشت این هکرهای حرفه‌ای که معمولا بسیار محتاط‌اند، قاعدتا بدون همکاری سرویس‌دهنده‌های وی‌پی‌ان ممکن نیست. این اصل البته درباره همه کاربران صادق است. سرویس‌دهنده‌های وی‌پی‌ان به دلایل گوناگون ممکن است نتوانند به وعده‌های خود درباره ارائه سرویسی امن و ناشناس نگه داشتن کاربر، پایبند بمانند.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  زدبازی و آهنگ جدید؛ بازگشت گروه رپ خوان ایرانی +دانلود آهنگ

حتی گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر این‌که سرویس‌های امنیتی در کشورهایی نظیر ایران، سرویس‌های وی‌پی‌ان خودشان را در میان کاربران با قیمتی کمتر توزیع می‌کنند تا به اهداف سرکوب‌گرانه خود برسند. با در نظر گرفتن همه این نکات، شناسایی سرویس‌های وی‌پی‌ان امن و مطمئن، به ارتقای امنیت کاربران و محافظت از حریم خصوصی آنها کمک شایانی می‌کند. در ادامه مطلب، مروری خواهیم داشت بر 7 سرویس‌دهنده بزرگ که امنیت و ناشناس ماندن کاربران، اولویت برتر آنهاست.

سرویس‌هایی که در این مطلب معرفی می‌شوند، صرفا از نظر امنیت و میزان تلاش برای ناشناس ماندن کاربران انتخاب شده‌اند و معرفی آنها تضمین‌کننده کیفیت سرویسی که ارائه می‌کنند، نمی‌تواند باشد.

BTGuard

مسئولان کمپانی BTGuard می‌گویند با توجه به میزان اتصالات اینترنتی که توسط آنها مسیردهی می‌شود، از نظر فنی امکان ذخیره‌سازی این حجم از فایل‌ها را ندارد. بر اساس برآوردها، آنها اگر بخواهند این اطلاعات را ذخیره کنند، هر روز به فضایی در حدود ۴ ترابایت نیاز دارند. آنها در کانادا فعالیت می‌کنند و از آنجایی که داده‌های کاربران را ذخیره نمی‌کنند، اطلاعاتی هم برای به اشتراک گذاری با افراد یا نهادهای بیرون از مجموعه در اختیار ندارند. آنها فقط در صورتی با افراد یا نهادهای خارجی ارتباط برقرار می‌کنند که نامه‌ای از دادگاه برایشان ارسال شود، که در آن صورت در دادگاه اثبات خواهند کرد که هیچ اطلاعاتی از کاربران سرویس‌های خود در اختیار ندارد.

وب‌سایت: btguard.com

وی‌پی‌ان BTGuard
وی‌پی‌ان BTGuard

ItsHidden

کمپانی ItsHidden هم هیچ اطلاعاتی درباره فعالیت‌های کاربرانش ذخیره نمی‌کند و حتی گزارش فعالیت‌های سیستمی را هم هر ساعت حذف می‌کند. این کمپانی به تازگی فروخته شده و حالا در محیط قانونی کشور سیشل فعال است. در این کشور از لحاظ قانونی هیچ نیازی به ثبت اطلاعات کاربران نیست.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  معروف ترین سوارکاران در طول تاریخ

وب‌سایت: itshidden.com

TorrentPrivacy

این کمپانی اطلاعات کانکشن‌ها را ذخیره می‌کند، اما آدرس‌های آی‌پی کاربران در این فایل‌ها ذخیره نمی‌شود تا به هیچ وجه امکان تطبیق زمانی و شناسایی کاربران وجود نداشته باشد. آنها این فایل‌ها را برای ۷ روز نگه می‌دارند و سپس حذف می‌کنند. این کمپانی در هلند، آمریکا و سوئد فعال است، در حالی که دفتر مرکزی آن در سیشل مستقر است و طبعا تابع محیط قانونی آن کشور. TorrentPrivacy می‌گوید هیچ‌گونه اطلاعاتی را در اختیار افراد یا نهادهای بیرون از مجموعه قرار نمی‌دهد، مگر این‌که یک دادخواست حقوقی علیه آن وجود داشته باشد.

وب‌سایت: torrentprivacy.com

وی‌پی‌ان TorrentPrivacy
وی‌پی‌ان TorrentPrivacy

Ipredator

این کمپانی تنها در مدت‌زمانی که کاربر در حال استفاده از سرویس است، آی‌پی را ذخیره می‌کند و پس از آن به هیچ وجه اطلاعات را نگه نمی‌دارد. مسئولان آن می‌گویند اگرچه چند بار به مشکلاتی برخورده‌اند، اما خودشان نمی‌خواهند این داده‌ها ذخیره شود، تا حتی به‌صورت تصادفی هم امکان رویت آنها توسط افراد یا نهادهای دیگر وجود نداشته باشد. این کمپانی در امور مرتبط با سرویس، تابع محیط قانونی سوئد است و در امور سازمانی مانند مالکیت داده‌ها، مالکیت سرویس، مالکیت سرورها و شبکه، تابع تلفیقی از قوانین بین‌المللی است. آنها این کار را به این خاطر انجام داده‌اند که از نظر قانونی، امکان دسترسی به هرگونه اطلاعات درباره کاربران را از بین ببرند.

وب‌سایت: ipredator.se

وی‌پی‌ان Ipredator
وی‌پی‌ان Ipredator

Faceless

کمپانی Faceless هم می‌گوید هیچ‌گونه داده مرتبط با فعالیت‌های کاربران را ذخیره نمی‌کند و آنچه در سرورهای آنها می‌ماند، به هیچ درد افراد و نهادهای بیرون از مجموعه نمی‌خورد. Faceless تابع قوانین هلند است، اما دفتر مرکزی آن در قبرس قرار دارد. آنها در مواردی که برخی از نهادها درخواست در اختیار گرفتن اطلاعات کاربران را داده‌اند، رسما اعلام کرده‌اند که هیچ اطلاعاتی در اختیار ندارند.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  مایکروسافت ; بیل گیتس از هیأت مدیره کناره گیری کرد

وب‌سایت: faceless.me

وی‌پی‌ان Faceless
وی‌پی‌ان Faceless

AirVPN

این کمپانی هیچ لاگ‌فایلی ذخیره نمی‌کند. تابع قوانین اتحادیه اروپاست و بیش‌تر به قوانین کشوری که در آن مستقر است پای‌بندی نشان می‌دهد: ایتالیا. در ایتالیا حفاظت از داده‌های کاربران در قانون تضمین شده است. اگر یکی دیگر از اعضای اتحادیه اروپا دادخواستی قانونی علیه کاربران این سرویس ارائه کند، از آنجایی که این کمپانی سروری در کشورهای دیگر ندارد، از ارائه هرگونه اطلاعات خودداری خواهد کرد.

وب‌سایت: airvpn.org

Mullvad

مسئولان کمپانی Mullvad می‌گویند نه‌ تنها اطلاعات کاربران را ثبت و ذخیره نمی‌کنند، که نمی‌توانند درک کنند که چرا یک سرویس‌دهنده وی‌پی‌ان که برای ارتقای امنیت و تضمین ناشناس‌ماندگی کاربران طراحی شده، باید این کار را انجام دهند. به زعم آنها چنین اقداماتی صادقانه نیست و می‌تواند زمینه بروز مشکلات قانونی را فراهم کند. آنها تابع قوانین سوئد هستند و می‌گویند هرگز سابقه دریافت چنین درخواست‌هایی از سوی افراد یا نهادهای دیگر موجود در این کشور را ندارد. آنها برای پرداخت‌های الکترونیک، فقط بیت‌کوینمی‌پذیرند، یا پول‌هایی که در پاکت‌های پستی برای‌شان ارسال شده باشد.

وب‌سایت: mullvad.net/en

تبلیغاتads right
تبلیغاتads left
تبلیغاتcanonbet
error: Content is protected !!