تبلیغات

اسطوره جاسوسی ایران چه کسی بود؟

 

با دستگیری اسدالله اسدی که از طرف مقامات سازمان های جاسوسی جهان به عنوان حرفه ای ترین و زیرکترین جاسوس ایرانی تاریخ نام برده می شود یکی از مهمترین استادان جاسوسی ایران توسط دشمن دستگیر شد.

در تاریخ ۱ژوئیه ۲۰۱۸ -۱۰تیر۱۳۹۷ اندکی پس از ساعت ۱۳، اسدالله اسدی دستگیر شد. وی با اتومبیلی اجاره‌ای به‌سمت وین، محل مأموریت دیپلماتیک خود، به‌عنوان مشاور سوم در سفارت رژیم ایران، در حرکت بود.

طی یک کنترل، پلیس ایالت بایرن متوجه شد، که این دیپلمات با حکم بازداشت اروپایی تحت تعقیب است.

یک روز پیش از آن، یک زن و شوهر با یک بمب بسیار قوی در چمدان- در بلژیک دستگیر شده بودند.

گفته می‌شود که اسدالله اسدی زمانی کوتاه تحویل بمب دستگیر شد.

اسدالله اسدی اکنون در آنتورپ بلژیک در حال محاکمه است.

دادستان وی را به برنامه‌ریزی برای حمله به گردهمایی مخالفان رژیم ایران در پاریس متهم کرده است. وی در حقیقت یک دیپلمات نیست بلکه یک افسر سرویس مخفی رژیم ایران است.

وی سال‌ها پیش، این زوج بلژیکی را به‌عنوان جاسوس، به خدمت گرفته و سپس در یک دیدار توطئه‌چینی در لوکزامبورگ، وسیله انفجاری همراه با دستگاه کنترل از راه دور را به آنها تحویل داده بود.

در تاریخ ۴فوریه ۱۶بهمن حکم اسدالله اسدی و هم‌چنین همدستان وی صادر خواهد شد. دادستان اخیراً برای وی تقاضای ۲۰سال زندان را کرده است. او مطمئن است، که وی با مأموریت از سوی رژیم تهران، عمل کرده است.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  شیوع یک بیماری دیر و زود دارد،‌ ولی سوخت و سوز ندارد ; کرونا در فیلم آمریکایی 10 سال پیش + دانلود فیلم

به باور مخالفان رژیم ایراناسدی یک جاسوس ساده نیست، بلکه یک مأمور عالی‌رتبه و هدایت کننده جاسوسان است. شاید حتی مهمترین عامل سرویس مخفی ایران در اروپا، که هدایت شبکه‌ای از جاسوسان و خبرچینان در چندین کشور را برعهده داشته است.

آیا هم‌چنین در کشور آلمان؟

اسدی احتمالاً در یازده کشور- از جمله آلمان – فعال بوده است.

هنگام دستگیری اسدالله اسدی، پلیس آلمان نه تنها یک دفترچه سیاه با نوشته‌های رمزآمیز و کد واژه‌های رمزی، که ظاهراً دستورالعمل‌هایی برای بمبگذاران بوده، را کشف، بلکه یک دفترچه یادداشت سبز رنگ ۲۰۰ صفحه‌ای را در ماشین پیدا کرده بود. در مجموع شامل ۲۸۹ یادداشتهای دستی که بسیاری از آنها به خطوط لاتین و فارسی نوشته شده که بیش از همه حاوی جزئیاتی در مورد آدرس اماکن دیدنی، فروشگاهها، رستورانها، هتلها و هم‌چنین داده‌ها و زمانها بوده است.

اسدالله اسدی، به‌طور مشخص، طبق این یادداشت ها نه تنها در اتریش، جایی که او به‌عنوان یک دیپلمات مستقر بوده، تردد بسیاری داشته، بلکه این یادداشت ها به تردد به یازده کشور از جمله فرانسه، جمهوری چک، مجارستان، ایتالیا، بلژیک و هلند اشاره دارد. بیشترین یادداشتها، ۱۴۴ یادداشت، مربوط به آلمان بوده است.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  بسته شدن اینستاگرام تتلو و ادعای او در رابطه با ارتباط سپاه با سایت های شرط بندی

به‌طور نمونه در صفحه پنج دفترچه یادداشت، آدرس مرکز اسلامی‌هامبورگ، نوشته شده بود که از سوی اداره حفاظت از قانون اساسی تحت‌نظر است و در تلاش به “صدور انقلاب اسلامی” است.

بمب گذار حواس پرت جمهوری اسلامی مدارکش را جا گذاشت و همه چی لو رفت

در این دفتر یادداشت، هم‌چنین آدرسهایی در کلن، بن، هایدلبرگ، رگنسبورگ، مونیخ، برگیش گلادباخ یا کوخم همراه با آدرس هتلها، مساجد، قصرها، برجها، هم‌چنین مراکز خرید و کافه‌ها، نیز یافت شده بود.

اداره پلیس جنایی فدرال هم‌چنین توانست برخی از اطلاعات را بر اساس داده‌های دستگاه جی. پی اس، رسیدهای سوخت و رزرو هتلها بررسی کند. مأموران تحقیق دریافتند که اسدی احتمالاً همیشه پول نقد پرداخت می‌کرده و ظاهراً در سفرهایش بیش از۱۰ هزار یورو پول نقد همراه خود داشته است.

دادستان کل فدرال در کارلسروهه نیز در حال تحقیق است.

در این بین، مقامات امنیتی آلمان مجدداً علاقمند به بررسی دفترچه یادداشت سبز رنگ و سفرهای متعدد اسدالله اسدی شده‌اند. آنها در پی یافتن جواب به این سؤال هستند که آیا اسدی همکارانی در آلمان داشته است. سوءظنی که دادستان کل فدرال در کارلسروهه، که تحقیقات شخصی خود علیه این ایرانی را انجام می‌دهد، می‌خواهد از آن اطمینان حاصل کند.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  معرفی 4 روش جایگزین بجای صرف و اتلاف وقت در اینستاگرام

بیش از دو سال پیش، در پی دستگیری در اتوبانی واقع در ایالت بایرن، رسیدهای مشکوکی در این خودرو پیدا شد که نشانگر برداشت پول نقد بوده است. گفته می‌شود که گاهی اوقات ۲۵۰۰یورو، گاهی۲۷۰۰ یورو، و در مواقعی نیز۵۰۰۰ یورو تحویل داده شده است و یک بار نیز، کسی لپ تاپ دریافت کرده است. دریافت کنندگان نامهای متداول ایرانی دارند و هنوز شناسایی نشده‌اند.

این پولها می‌توانسته دستمزد برای جاسوسی بوده باشد و گفته می‌شود که این زوج در بلژیک طی سالهای گذشته برای انجام کار خود، از سرویس مخفی رژیم ایران، چند صد هزار یورو دریافت کرده‌اند.

این واقعیت که اسدالله اسدی، یادداشتهای دقیق و دست نویس مربوط به سفرها و پرداخت پول را نزد خود نگاه داشته، به نظر، نشانه بی‌دقتی کامل برای یک مأمور سرویس مخفی با تجربه بوده است. (روزنامه آلمانی زود دویچه سایتونگ: ۲بهمن)

تبلیغاتads right
تبلیغاتads left