تبلیغات

برد گیم موریس 9 مرد

آشنایی با بازی برد گیم موریس 9 مرد

به این مطلب از سری مطالب آموزش بازی‌های برد گیم و صفحه‌ای و بازی‌های مناسب دورهمی در این سایت خوش آمدید. در این مطلب ما نحوه کامل انجام بازی برد گیم موریس 9 مرد (Nine Men’s Morris) را پوشش خواهیم داد. مقاله را با توضیح مفهومات عمومی این بازی و نحوه انجام آن شروع می‌کنیم، سپس جزئیات بیشتری از بازی را بیان می‌کنیم.

بازی برد گیم موریس 9 مرد (Nine Men’s Morris)

بازی برد گیم موریس 9 مرد (Nine Men’s Morris)، یک بازی رومیزی استراتژیک است که توسط دو بازیکن انجام می‌شود. برای برنده شدن در بازی، باید مهره‌های حریف (نشانگرهای حریف) خود را بگیرید! آموزش ویدیویی این بازی را می‌توانید از طریق این لینک بیابید و توضیح نوشتاری نحوه بازی موریس نه مرد را نیز در ادامه این مطلب خواهید خواند.

برای انجام این بازی، به چه چیزهایی نیاز داریم؟

همانطور که گفتیم، این بازی یک بازی دونفره است و به 2 بازیکن برای انجام آن نیاز است. همچنین به یک صفحه مخصوص بازی برد گیم موریس 9 مرد نیاز است. و هر بازیکن برای انجام بازی به 9 مهره یا نشانگر نیاز دارند.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  آشنایی با بازی رت ا تت تت (Rat-A-Tat-Tat)

برپایی بازی

۲۴ تقاطع روی صفحه بازی وجود دارد که با دایره‌ مشخص شده اند. هر بازیکن با نه نشانگر شروع می‌کند. نشانگرها روی صفحه بازی در تقاطع‌ها قرار خواهند گرفت.

هر نشانگری را می‌توان تا زمانی که در یک ردیف سه تایی نیست، حذف کرد. یک نشانگر گرفته شده از صفحه حذف می‌شود و خارج از بازی قرار خواهد گرفت.

هدف از انجام بازی

هدف بازی گرفتن نشانگرهای حریف است. هنگامی که یک بازیکن سه نشانگر خود را در یک ردیف افقی یا عمودی قرار دهد، می‌تواند یکی از نشانگرهای حریف خود را بگیرد.

انجام بازی برد گیم موریس 9 مرد

بازی با قرار دادن اولین نشانگر سفید شروع می‌شود. سپس بازیکنان به نوبت نشانگرها را با هدف تلاش برای قرار دادن نشانگرهای خود در ردیف سه تایی متوالی یا جلوگیری از قرار گرفتن نشانگرهای حریف در ردیف سه تایی متوالی بر روی صفحه بازی قرار می‌دهند. هنگامی که یک بازیکن سه نشانگر خود را پشت سر هم قرار دهد، یک نشانگر حریف را برای حذف از صفحه انتخاب می‌کند.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  آشنایی با بازی ورق 2 بزرگ (Big Two)

هنگامی که همه نشانگرها قرار گرفتند، بازیکنان به نوبت یکی از نشانگرهای خود را حرکت می‌دهند. یک نشانگر می‌تواند به یک فضای مجاور حرکت کند. باز هم بازیکنان در تلاش هستند تا سه نشانگر خود را پشت سر هم قرار دهند.

هنگامی که یک بازیکن به سه نشانگر روی تخته می‌رسد، می‌توان حرکات پرش انجام دهد. یعنی بازیکنی که 3 نشانگر دارد، می‌تواند یکی از نشانگرهای خود را به هر فضایی روی صفحه منتقل کند، نه فقط به فضای مجاور.

برنده شدن در بازی برد گیم موریس 9 مرد (Nine Men’s Morris)

وقتی تعداد نشانگرهای یک بازیکن به دو نشانگر کاهش یابد، بازی تمام می‌شود. و این بازیکن برنده بازی است.

قانون

اگر بازیکنی فقط نشانگرهای پشت سر هم بر روی صفحه بازی داشته باشد و حریف او سه نشانگر پشت سر هم بر روی صفحه بسازد، حریف می‌تواند نشانگر را از ردیف سه تایی حذف کند، زیرا گزینه دیگری برای او وجود ندارد.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  شرط‌بندی Hearthstone؛ راهنمای جامع بازی در سال 2022

حرف آخر

در این مطلب بصورت کامل، قوانین بازی برد گیم موریس 9 مرد (Nine Men’s Morris)، نحوه انجام این بازی و مشخص کردن برنده را توضیح دادیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و همچنین از انجام این بازی در دورهمی‌هایتان لذت ببرید.