تبلیغات

جریمه میلیاردی برای تیم ملی با شکایت مارک ویلموتس

جریمه میلیاردی برای تیم ملی با شکایت مارک ویلموتس

در چند روز اخیر بدون شک مهم ترین و داغ ترین خبر در مورد فوتبال ایران به مارک ویلموتس و مشخص شدن نتیجه پرونده وی و فدراسیون فوتبال ایران بود که طی آن ایران باید مبلغی در حدود ۱۸۰ میلیارد تومان به این سرمربی بلزیکی بپردازد.

جریمه میلیاردی برای تیم ملی با شکایت مارک ویلموتس
جریمه میلیاردی برای تیم ملی با شکایت مارک ویلموتس

چند روز پیش در خبری که رسانه های بلزیکی منتشر کردند اعلام شد که فدراسیون جهانی حکم خود در موضوع پرونده ویلموتس را صادر کرد که در این حکم، فدراسیون محکوم به پرداخت ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو به این سرمربی بلژیکی شد. بعد از آن در رسانه ها اعلام شد فدراسیون موظف است در مدت یک ماه تمام این مبلغ را پرداخت کند. در صورت عدم پرداخت این مبلغ در مدت تعیین شده، پرونده به کمیته انضباطی فیفا ارجاع داده می‌شود و در این صورت جریمه‌های سنگین و بیشتری در انتظار فدراسیون ایران خواهد بود. ساعاتی بعد فدراسیون فوتبال صدور هرگونه رای درباره پرونده مارک ویلموتس را تکذیب کرد اما انتشار اسناد مربوط به صدور رای ابهاماتی را برای اهالی فوتبال به وجود آورده است. به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، وکلای فدراسیون در بیانیه‌ای که در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شده، نوشتند:
1- تا به لحظه انتشار خبر، ایمیلی بر مبنای صدور حکم از سوی فیفا به روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال ارسال نشده است.
2- در حدود ساعت ۱۶ امروز – دوشنبه مورخ ۲۷ مرداد سال ۹۹ – رای اولیه مربوط به شکایت مارک ویلموتس، سرمربی پیشین تیم ملی به ایمیل وکلای ایرانی پرونده ارسال و رویت شد.
3- در رای اولیه ناعادلانه فیفا که در دادگاه عالی ورزش قابل تجدید نظر است؛ فدراسیون به پرداخت مبلغ ۶.۲ میلیون یورو محکوم شده است.
4- وکلای فدراسیون در پرونده در موعد مقرر لایحه مربوطه برای اعتراض به رای صادره را به دادگاه عالی ورزش آماده و ارسال خواهند کرد. این رای قطعی نیست و قطعا روال حقوقی مربوطه طی خواهد شد. بدیهی است مراحل قانونی پیگیری و در روزهای آتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.