تبلیغات

تبلیغات

مسابقات لیگ برتر با همه مخالفت‌ها آغاز شد

مسابقات لیگ برتر با همه مخالفت‌ها آغاز شد

 

مسابقات لیگ برتر با همه مخالفت‌ها آغاز شد

سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ایران با اعلام اسامی داوران هفته اول مسابقات لیگ برتر، عملا با تعویق دوباره این رقابت‌ها مخالفت کردند.

طی روزهای اخیر، تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از شروع مجدد لیگ برتر به دلیل بالارفتن تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و کشته‌شده‌های آن در ایران شکل گرفته بود اما فدراسیون فوتبال با هرگونه تعویق یا تاخیری در برگزاری این مسابقات مخالفت می‌کرد.

***

پس از آن‌که هفته گذشته ستاد مقابله با کرونا در ورزش پیشنهاد به تعویق افتادن رقابت‌های لیگ برتر را مطرح کرد، «سهیل مهدی»، سرپرست سازمان لیگ هرگونه احتمال در تغییر برنامه زمان‌بندی این مسابقات را منتفی دانست.

با این وجود، یازدهم آبان‌، «لاله حاکمی»، عضو ستاد مقابله با کرونا در ورزش از ارسال طرح تعویق آغاز مسابقات لیگ برتر به ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد. لاله حاکمی از برنامه‌ریزی سازمان لیگ انتقاد کرده و گفته بود: «ابتدا مقرر کرده بودیم که لیگ برتر پیش از فصل سرما و بالارفتن تعداد مبتلایان آغاز شود اما سازمان لیگ کوتاهی کرد. بعد هم صحبت کردیم که مسابقات را فعلا برگزار نکنند که مسوولین مخالف ایده ما هستند.»

▬ این مطلب را هم بخوانید:  سکست (سکس+تکست)؛ و ارسال عکس در محیطی امن

پس از موضع‌گیری ستاد مقابله با کرونا در ورزش، سهیل مهدی بار دیگر واکنش نشان داد و گفت: «مسلماً تا یک تاریخی می‌توانیم مسابقات را به تعویق بیاندازیم. این که هر روز مجریان سلامت کشور بیایند و بگویند که برگزاری رقابت‌های لیگ ممکن است به افزایش همه‌گیری ویروس کرونا کمک کند، دردی از دردهای ما را درمان نخواهد کرد.»

او در ادامه تهدید کرد: «در صورت تداوم این اعتراضات، ناچار خواهیم بود که کل مسابقات را لغو کنیم.»

پیش از این، کشورهای اروپایی لیگ خود را به صورت زودهنگام آغاز کرده بودند. اما «منصور قنبرزاده»، عضو هیات رییسه سازمان لیگ با این ادعا که آن‌ها کشورهای خارجی هستند و برنامه خودشان را دارند، به «ایسنا» گفته بود: «کل کشور درگیر کرونا است. به هر شکل، برگزاری مسابقات در سطح کشور جا افتاده است. اگر کشورهای دیگر را هم ببینید، سعی می‌کنند فعالیت‌های‌ خود را تا آن جا که ممکن است، تعطیل نکنند؛ چه فوتبال باشد و چه سایر امور اقتصادی.»

▬ این مطلب را هم بخوانید:  دانستن نکات مهم در مورد کازینوهای آنلاین در سال 2020

سایت خبری «تابناک» روز ۱۲ آبان مدعی شده بود که تا ساعاتی دیگر خبر تعویق آغاز رقابت‌های لیگ به صورت رسمی از فدراسیون فوتبال اعلام خواهد شد.

اما به نظر می‌رسد برخی از نهادهای اجرایی کشور با برگزار نشدن مسابقات لیگ مخالفت کرده‌اند. وزارت ورزش و جوانان و وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله مخالفان تعویق در آغاز لیگ برتر هستند.

به این ترتیب و با اعلام اسامی داوران لیگ برتر درهفته اول، بیستمین دوره این مسابقات روز جمعه و با بازی تیم‌های «سایپا» و «پرسپولیس» آغاز شد.

اعلام اسامی داوران هفته اول لیگ برتر
اعلام اسامی داوران هفته اول لیگ برتر

 

هزینه رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی هر باشگاه لیگ برتری برای حضور در این رقابت‌ها، هر هفته حداقل ۲۵۰ میلیون تومان خواهد بود. این هزینه‌ها شامل انجام تست کرونا از تمامی بازیکنان، مربیان و پرسنل اجرایی تیم‌ها، ضدعفونی ورزشگاه و رخت‌کن‌ها، استفاده از دو اتوبوس برای رفت و آمدهای داخل شهری و هزینه‌های اضافه سفرهای هوایی خواهد بود.

فدراسیون فوتبال نیز اعلام کرده است هزینه تست کرونا داوران خود برای حضور در لیگ برتر را پرداخت نخواهد کرد.

تبلیغاتads right
تبلیغاتads left
تبلیغاتcanonbet
error: Content is protected !!