تبلیغات

سید علی خامنه ای ; پاسوربازی با کامپیوتر را خدا آزاد کرد

مقام معظم رهبری پاسوربازی با کامپیوتر را حلال اعلام کرد !!

 

سید علی خامنه ای ; پاسوربازی با کامپیوتر را حلال اعلام کرد

علی خامنه‌ای، رهبر حکومت اسلامی ایران  در آخرین فتوای خود “پاسوربازی” یک نفره را مجاز شمرد مشروط به این که نخست “از طریق رایانه باشد” و دوم اینکه “برد و باختی در آن نباشد.”

“کانال فقه و احکام” رهبر جمهوری اسلامی با انتشار این خبر تصریح کرد که به تازگی از رهبر جمهوری اسلامی ایران پرسیده‌ یا در واقع “استفتاء” شده : “آیا انجام بازی‌هایی که حکم قمار را دارند (مانند پاسور) به وسیلۀ کامپیوتر یا مانند آن در نت نیز حرام است؟”

در پاسخ رهبر حکومت اسلامی ایران فتوا داده است : “بازی‌هایی که به دلیل قمار بین دو طرف حرام بوده، اگر از طریق رایانه و به تنهایی باشد و برد و باختی در آن نباشد، فی‌نفسه جایز است.”

فتوای سید علی خامنه ای در مورد پاسور با کامپیوتر
فتوای سید علی خامنه ای در مورد پاسوربازی با کامپیوتر

 

به نقل از رادیو بین المللی فرانسه، البته مستفتی نگفته که چگونه در این روزگار دشوار و با وجود این همه بلا و مشکلات معیشتی و مرگ و میر و بیماری ناشی از کرونا مؤمنان مقلد رهبر مسئله‌ای مبرم‌تر از قمار و “پاسوربازی” تنهایی در “نت” به ذهن شان خطور نکرده است و چگونه خود رهبر بی توجه به این موضوع تنها تصریح کرده که “اگر یارانه‌ای” و بدون برد و باخت باشد جایز است. نکته ظریف در فتوای آیت الله خامنه‌ای این است که یک نفری هم می‌شود قمار کرد. والا او قید نمی کرد که اگر “برد و باختی” در کار نباشد. پاسوربازی یک نفره یارانه‌ای “فی نفسه جایز است.”

▬ این مطلب را هم بخوانید:  طرفداران برابری جنسیتی ; شاه و بی بی را شکل های جدید جایگزین کردند!

پیش از این یکی از مداحان معروف، محمود کریمی، حین مدح آنهم در “ماه رمضان” و در جوار حرم موسی‌الرضا مدعی شده بود. که قماربازی یک نفره امکانپذیر است. او سپس گفته بود : روزی فرد جاهل شرابخواری تنهایی بر سر دو کیسه برنج با امام حسین قمار کرده بود. و فردای آن روز زنی محجبه دو کیسه برنج به هیئت نذورات محل تحویل و فرد جاهل را قسم داد. که دیگر با پسرش، یعنی امام سوم شیعیان، قمار بازی نکند. البته، محمود کریمی بعدن در پاسخ به انتقادها گفت که اظهارات او نه حدیث، که روایت یعنی ساختگی بوده است.

تبلیغاتads right
تبلیغاتads left
تبلیغاتcanonbet