تبلیغات

در پوکر چگونه می توان بدون نگاه کردن به کارت ها بازی کرد؟

 

در این یادداشت، کارلوس وِلش، ادعا می کند انجام پوکر بدون نگاه کردن کارت ها می تواند به شما کمک کند که با تمرکز و هوشمندی بالاتری بازی کنید:

مدتی قبل در یکی از بازی های تورنمنتی شمال کارولینا شرکت کردم و تصمیم گرفتم آن تورنمنت 125 دلاری را بدون نگاه کردن کارت هایم انجام دهم. شوخی نمی کنم. تنها استثنایی که برای خودم قائل شدم برای وقتی بود که از سوی بازیکن قبل از خودم، با آل-این مواجه شوم.

می گویند اَنت اوبرستاد توانسته تورنمنتی را به همین شیوه برنده شود. شنیدم تمرین خوبی برای به چالش کشیدن سطح پوکر به شمار می رود و تصمیم گرفتم در این تورنمنت بیش از 400 نفره، آن را امتحان کنم. در ادامه، نکاتی که یاد گرفتم را مرور می کنیم.

در موقعیت های اول، دست های کمی را بازی کنید

اولین چیزی که در این تورنمنت های نرخ پایین فهمیدم، این بود که از موقعیت های اولیه نباید دست های زیادی بازی کنم. این بازیکنان دوست دارند با هر جفت پایین یا دست قرعه بک دور (دست قرعه فلاش یا استریت که به دو کارت برای کامل شدن احتیاج دارد و هدف اولیه بازیکن از ادامه دادن ساختن آن نبوده است) که گیرشان می آید، افزایش ها را کال کنند و در فلاپ شناور (کال کردن یک شرط به قصد بلوف زدن در دور بعدی شرط بندی) بازی کنند.

در پات های چند نفره، دست های زیادی نیستند که از خارج موقعیت، به درد شرط ادامه یا بازی تهاجمی بخورند؛ کاری که در چنین تورنمنت هایی باید صورت دهید.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  مشاهیر پوکر ایرانی: "مهدی جاودانی" جنتلمن، حاضر در تالار افتخارات پوکر اروپا

چون می دانم بسیاری از دست هایم از موقعیت اولیه در پیش فلاپ باید فولد شوند، همه را فولد می کنم، ولی این شامل این شیوه بازی نمی شود. با این حال، وقتی بتوانم کارت هایم را ببینم، همین استراتژی را در پیش می گیرم.

هدف در مراحل اولیه، بازی با دست های ریسکی است که بتواند استک ها را ببرد و بلوف های کوچکی بشود با آن ها زد. چون انجام این کار از خارج موقعیت بسیار سخت است، بسیاری از آن دست ها وقتی اول بازی می کنید، باید فولد شوند.

به لیمپ کنندگان شل با سقف مشخص حمله کنید

دوم اینکه فهمیدم تمام چیپ های راحتی که به دست می آورم از لیمپ کنندگان شُل با سقف مشخص (دست هایی که چندان قوی نیستند و در طیف پایین تری نسبت به دست ما قرار می گیرند) است. آن ها به راحتی با افزایش از موقعیت و اعمال فشار به دست های ضعیفشان، که به اندازه کافی برای افزایش در پیش فلاپ یا پس فلاپ قوی نیستند، شکست می خورند. این دست ها معمولا در ریور فولد می شوند.

بسیاری از این بازیکنان نمی توانند با بازی تهاجمی پس فلاپ شامل افزایش دست های ضعیف یا کال کردن دست های قوی، از این دست ها محافظت کنند. وقتی هم که افزایش می دهند، بهتر است بیشتر طیف خود را فولد کنید. بسیاری از این بازیکنان به اندازه کافی بلوف نمی زنند. توانستم در این تورنمنت بدون اینکه حتی کارت هایم را ببینم، رقیبم را با همین 2 تکنیک شکست دهم.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  با چند تکنیک ساده در پوکر کمتر تحت فشار قرار بگیرید

در موقعیت های آخر به راحتی آل این کنید

این تورنمنت ساختاری سریع داشت و به معنای آن بود که خیلی زود در حال خالی کردن استکم بودم، چون خیلی از دست ها را فولد می کردم. خوشبختانه، رقبا تنها یک استراتژی داشتند که با دست های خوبشان افزایش می دادند و با دست های نزدیکشان، کال می کردند.

به معنای آن بود که وقتی استکم به 20 شرط بزرگ می رسید، می توانستم در مقابل لیمپ آن ها، به راحتی آل-این کنم. میزانی است که اگر در موقعیت های میانی بودم، به ریسک نمی سپردم، ولی همچنان سهم شانس (ارزش مورد انتظار دست یک بازیکن از لحاظ ریاضی در یک دست پوکر، که از طریق ضرب میزان پول موجود در پات در احتمال برد بازیکن محاسبه می‌ شود) فولد مناسبی داشتم که آن ها را با دست هایی مثل A-5 همخال، شکست دهم.

در چنین موقعیت هایی، 100 درصد دست ها را آل-این کردم و خیلی هم خوب جواب داد. اگر در 40 تا 60 درصد مواقع در چنین شرایطی به صورت ایده آل بتوانید آل-این کنید، تعجب نمی کنم.

در موارد نادری که اکثر بازیکنان قبل از من در موقعیت آخر فولد می کردند، از باتن یا کات آف با 15 شرط بزرگ و با همه دست ها، آل-این می کردم. در چنین سناریوهایی، حتی اگر رقبا هم درست کال کنند، شما می تواند 30 تا 40 درصد مواقع، آل-این کنید.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  15 پارادوکس که روی شرطبندی شما احاطه دارد

با این حال، اگر به طیف کال های صحیح نگاه کنید، خیلی زود می فهمید که هیچ کس درست کال نمی کند که نشان می دهد می تواند با طیف گسترده تری هم کال کنید. چون دیده ام بازیکنان این سطوح برابر چیزی که باید کال می کردند، بیشتر اقدام به فولد می کنند، به این نتیجه رسیدم که آل-این کردن صد درصد دست ها برابر آن ها، چندان بد نخواهد بود. اگر هم به این نتیجه برسید که بین 60 تا 80 درصد مواقع آل-این کنید، تعجب نمی کنم.

نکته آخر

شدیدا توصیه می کنم همه بازیکنان حرفه ای پوکر، در فرصتی اقدام به بازی بدون نگاه کردن به کارت هایشان بکنند. تجربه بسیار لذت بخشی برای من شد که در عین حال، راحتی ام از بازی در شرایط مناسب در مقایسه با کارت های مناسب را ارتقا داد.

وقتی تنها چیزی که برای تصمیم گیری دارید، بازیخوانی و حدس دست بقیه است، بازیکن هوشمندتر و متمرکزتری می شوید. فکر می کنم بعد از یادگیری اصول ریاضی اولیه پوکر، این مهم ترین قدم برای بسیاری از بازیکنان برای بالا بردن سطح پوکرشان باشد.

تبلیغاتads right
تبلیغاتads left
تبلیغاتcanonbet
error: Content is protected !!