poker

آموزش مفاهیم بنیادی پوکر

کریستی آرنت – در این یادداشت می خواهیم به طور واضح و دقیق، یکی از رایج ترین اصطلاحات پوکر را به همراه مفهوم استراتژیک و سایر مفاهیم لازم برایتان توضیح دهیم تا استفاده و پیاده سازی از آن برایتان آسان تر شود: بازی اعمال فشار، بازی فشاری یا Squeeze Play.

بازی اعمال فشار معمولا شامل بلوف در پیش فلاپ است. وقتی رخ می دهد که بازیکنی بعد از افزایش اولیه و کال کردن چند نفر، افزایش مجدد می دهد.

مثال

فرض کنید در بازی یک به 2 دلاری هولدم نامحدود حضور دارید. بازیکن الف به 6 دلار افزایش می دهد. بازیکن ب کال می کند و بازیکن پ به 28 دلار افزایش می دهد. بازیکنان الف و ب هر دو فولد می کنند و بازیکن پ پات را مال خود می کند.

مفاهیم استراتژیک در استراتژی  Squeeze Play

برای اجرای مناسب بازی اعمال فشار یا اسکوییز پلی، چند فاکتور را باید در نظر داشته باشید. اول اینکه، چون بازی اعمال فشار بلوفِ پیش فلاپ به حساب می رود، هدفمان این است که رقبا را مجبور به فولد کنیم. در سناریوی مثال بالا، می توانیم حدس بزنیم بازیکن ب دست متوسطی دارد، ولی اعلا نیست، چون اگر این طور بود به جای کال کردن، تصمیم به پست کردن شرط سوم (افزایش شرط بعد از پست شدن افزایش اولیه) می کرد.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  استراتژی های پیروزی در شرط بندی های فوتبال در سال 2020

به بازیکن الف که برسیم، باید براساس مشاهداتمان تا اینجای دست بتوانیم تصور کنیم چه دست هایی ممکن است در اختیار داشته باشد. برای امتحان کردن بازی فشاری، باید امید داشته باشیم طیف شلی در اختیار داشته باشد به این معنا که با دست های بسیاری افزایش دهد. طیفش هر چه گسترده تر یا شل تر باشد، احتمال فولد کردنش با بازی فشاری ما بیشتر می شود.

تعیین میزان شرط موقع انجام بازی اعمال فشار از سوی شما، تا حد بالایی بستگی به موقعیت و سایز استک شما دارد. چون بازیکنان موقع حضور در موقعیت (بازی بعد از سایر نفرات) تمایل بیشتری برای کال کردن دارند،  وقتی خارج از موقعیت (همانند حضور در شروط اجباری) حضور دارید، باید رِیز خود را در اندازه بالاتری پست کنید.

 

 

  • تبلیغاتads right
    تبلیغاتads left
    تبلیغاتcanonbet