تبلیغات

 

بهترین قرص های تاخیری برای درمان زودانزالی

بهترین قرص های تاخیری برای درمان زودانزالی

بهترین قرص های تاخیری برای درمان زودانزالی

یکی از بزرگترین دغدغه‌های مردان در رابطه جنسی زود انزالی است؛ به همین دلیل بسیاری از آن‌ها به سراغ داروها و قرص تاخیری می‌روند تا مشکل خود را حل کنند. زود انزالی و سردی در روابط جنسی منجر به افزایش نارضایتی، احتمال خیانت و طلاق می‌شود و در نهایت ممکن است فروپاشی نظام خانواده را به همراه داشته‌باشد. برخی از مردان برای درمان این عارضه به مصرف قرص‌های تاخیری روی می‌آورند. گرچه این داروها مشکلات زودانزالی مردان را تا حدی رفع می‌کنند اما به دلیل عوارضی که دارند نباید در دراز مدت مورد استفاده قرار بگیرند. در عوض می‌توان از روش‌ها و تکنیک‌های مختلف در درمان زود انزالی استفاده کرد. مشاوره جنسی به شما این امکان را می‌دهد تا به جای قرص‌ها، روش‌های مؤثرتری را جایگزین کنید.

ساده‌ترین راه حل برای درمان زود انزالی، استفاده از داروهای تاخیری است؛ البته استفاده از این داروها عوارض زیادی به دنبال دارد. یکی از عمده‌ترین مشکلات پس از قطع مصرف قرص‌های تاخیری بازگشت زودانزالی با شدت بیشتر است. از دیگر عوارض کلی این قرص‌ها اختلال پریاپیسم (نعوظ مانا)، تغییر در دید و شنوایی، آبریزش بینی، درد بدن، سرگیجه، مشکلات گوارشی و… است.

 

قرص‌های تاخیری در درمان زودانزالی
قرص‌های تاخیری در درمان زودانزالی

داروهای درمان زودانزالی | قرص تاخیری

در واقع داروهای مختلفی با دیگر اهداف درمانی بر زود انزالی تأثیر دارند. از این داروها برای درمان زود انزالی نیز استفاده می‌شود که در ادامه هر کدام را به اختصار شرح داده‌ایم:

1. مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین

داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین یک نوع از قرص‌های تاخیری هستند که برای زیاد شدن مدت زمان رابطه جنسی و درمان زود انزالی از آن استفاده می‌کنند. مصرف این دارو همراه با عوارض جانبی است که در هر فردی به صورت متفاوت بروز پیدا می‌کند. این داروها بهتر است بعد از وعده غذایی مصرف شوند.

2. پاروکستین

داروی پاروکستین علاوه بر درمان افسردگی، در درمان زود انزالی هم به کار می‌رود. این دارو باعث افزایش آرامش در فرد می‌شود. اگر مصرف این قرص‌ها در بازه زمانی 6-3 هفته بهبودی در زود انزالی حاصل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد شد، باید داروی دیگری تجویز شود.

عوارض پاروکستین: تهوع، افزایش یا کاهش وزن، سردرد، خشکی دهان، افزایش تعریق، یبوست، لرزش، اختلال در نعوظ، خواب‌آلودگی، کاهش اشتها و گیجی از عوارض این قرص می‌باشد. قطع ناگهانی پاروکستین می‌ تواند باعث ایجاد سندرومی‌شود که با علائمی مانند گیجی، ضعف، تهوع، سردرد، افسردگی، اضطراب، بی‌ خوابی، تمرکز ضعیف، علائم تنفسی فوقانی، پارستزی و علائم مشابه میگرن همراه شود.

 

پاروکستین

3. سرترالین 

سرترالین یکی دیگر از داروهای ضد افسردگی است که به عنوان قرص تاخیری هم استفاده می‌شود. اگر بهبودی در زودانزالی با مصرف این قرص در بازه زمانی 6-3 هفته حاصل نشد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد باید داروی دیگری تجویز شود.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  رونالدو در صدر پردرآمدترین فوتبالیست ها

عوارض سرترالین: کاهش تمایلات جنسی، تاخیر در انزال، خونریزی‌های غیرطبیعی (نقاط قرمز در سطح پوست)، گرفتگی و پرش ناگهانی عضلات، تب، سرگیجه، خشکی دهان، افزایش احساس تشنگی، خستگی، تغییرات ناگهانی در خلق، تپش قلب، احساس خارش در پوست، تهوع، احساس منگی و ناراحتی معده.

سرترالین
سرترالین

4. سیتالوپرام

سیتالوپرام از داروهایی ست که در درمان اختلالات خلقی و اضطرابی به کار گرفته می‌شود. اگر مصرف این قرص‌ها در بازه زمانی 6-3 هفته بهبودی در زود انزالی حاضل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد باید داروی دیگری تجویز شود.

عوارض سیتالوپرام: اسهال، یبوست، خشکی دهان، احتباس ادرار، بی خوابی، اختلالات جنسی، تهوع، تاری دید، اختلال ادراک، اشکال در تنفس، تکرر ادرار، یبوست، کاهش فشار خون، آبریزش بینی، تعریق زیاد، لرزش، کاهش اشتها، تغییر در توانایی‌های جنسی، بزرگ شدن مردمک.

5. قرص تاخیری فلوکستین

فلوکستین داروی دیگری است که در درمان افسردگی و زود انزالی تجویز می‌شود. اگر مصرف این قرص‌ها در بازه زمانی 6-3 هفته بهبودی در زود انزالی حاصل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد باید داروی دیگری تجویز شود. این دارو بهتر است صبح‌ها مصرف شود در غیر این صورت ممکن است خواب فرد مختل شود.

عوارض فلوکستین: اضطراب، خشکی دهان، بی خوابی و لرزش، حالت تهوع، عصبانیت، تعریق، خواب آلودگی، عوارض پوستی، رویاهای غیر معمول را می‌توان از عوارض این دارو برشمرد.

قرص تاخیری فلوکستین
قرص تاخیری فلوکستین

6. قرص تاخیری داپوکستین

داپوکستین نوعی مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) است که به صورت اختصاصی برای درمان زود انزالی استفاده می‌شود. این دارو برای مردان در دامنه سنی 18 تا 64 سال استفاده می‌شود. جنبه منفی این داروها این است که فرد باید به صورت روزانه آن را مصرف کند تا به نتیجه برسد. این دارو زمان انزال را افزایش داده و کنترل فرد بر انزال بیشتر می‌شود.

عوارض داپوکستین: تغییرات خلق، ضعف و خستگی، تعریق بیش از حد، اسهال، یبوست، سرگیجه، تاری دید، سو هاضمه، نفخ معده، احساس لرزش، کابوس شبانه.

قرص تاخیری داپوکستین
قرص تاخیری داپوکستین

7. داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای

داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای علاوه بر درمان افسردگی در درمان زود انزالی هم استفاده می‌شود. کلومی پرامین ازجمله داروهایی است که برای این منظور به کار برده می‌شود که اثر مهاری قوی تری بر بازجذب سروتونین دارد.

عوارض SSRI: خشکی دهان، افزایش وزن و اشتها، تاری دید، افت فشار وضعیتی، آریتمی قلبی و تشنج، مشکلات گوارشی.

8. قرص تاخیری وگادول

وگادول دارویی نیمه گیاهی و ترکیبی است و زود انزالی را به تاخیر می‌اندازد و از ترکیب ترامادول با سیلدنافیل تهیه می‌شود. این دارو در دسته مواد مخدر قرار می‌گیرد چون در دراز مدت باعث ایجاد وابستگی می‌شود. معمولا به صورت غیر مجاز فروخته می‌شود. در هیچ داروخانه ای به فروش نمی‌رسد و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. این دارو در هند ساخته می‌شود و به صورت اینترنتی به فروش می‌رسد.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  ماجرای شرطبندی وین رونی

عوارض وگادول: سکته قلبی ناگهانی، سکته مغزی، از دست رفتن بینایی و شنوایی، افزایش فشار چشم و سو هاضمه.

قرص تاخیری وگادول
قرص تاخیری وگادول

9. قرص تاخیری ویاگرا (سیلدنافیل)

سیلدنافیل که با نام‌های تجاری ویاگرا و ارکتو شناخته می‌شود، از حمله معروف‌ترین داروهای درمان زودانزالی و ناتوانی جنسی در مردان است. بهتر است این دارو را در دوز 50 میلی‌گرم و یک ساعت پیش از برقراری رابطه جنسی مصرف کنید. این دارو موجب افزایش جریان خون در آلت تناسلی شده و به این طریق به درمان نعوظ کمک می‌کند. این دارو را نباید بیشتر از یک بار در روز مصرف کرد. این قرص تاخیری ممکن است باعث بروز تاری دید، اختلال شنوایی و تغییر در رنگ دید شود. در صورت مشاهده این علائم سریعا به پزشک مراجعه کنید.

10. قرص تادافیل (سیالیس)

قرص تادالافیل همانند ویاگرا عمل می‌کند اما تأثیرگذاری بیشتری دارد و موجب سفت و راست شدن آلت می‌شود. این قرص تا حد زیادی در درمان کوتاه مدت زود انزالی مفید است. معمولا این قرص را 30 تا 40 دقیقه قبل از رابطه جنسی مصرف می‌کنند.

11. کپسول اگزوتیک پلاس مارنیز

کپسول‌های تقویت جنسی اگزوتیک پلاس ترکیبات گیاهی از جمله جینسینگ کره‌ای که باعث ارتقاء عملکرد قوای جنسی می‌شود، گیاه Eleuterococcus برای کاهش استرس و افزایش میل جنسی، گوارانا برای رفع خستگی و افزایش تحریک پذیری جنسی و ماده بسیار مغذی Royal jelly را شامل می‌شود. Royal jelly موجود در این کپسول یک انرژی طبیعی است که اثرات بسیار زیادی بر ارضا روانی و تحریک جنسی دارد. این دارو باید روزانه به میزان 1 یا 2 کپسول قبل از غذا مصرف شود.

 

بهترین قرص‌های تاخیری را چگونه انتخاب کنیم؟
بهترین قرص‌های تاخیری را چگونه انتخاب کنیم؟

با توجه به داروهایی که ذکر کردیم، هر کدام دارای فواید و عوارضی هستند. مصرف بلند مدت هر کدام بدون عارضه نبوده و می‌تواند شدت مشکل را نیز دو چندان بکند. بنابراین هر کدام می‌توانند در ابتدای امر داروی مناسبی باشند، اما نمی‌توان از آن‌ها به عنوان راهی برای برطرف کردن مشکل استفاده کرد. به همین دلیل در نهایت بهترین و مطمئن‌ترین راه دریافت مشاوره جنسی و بهره‌مندی از آموزش‌ها و تکنیک‌های درمانی است.

 

 

آیا همه قرص‌های تاخیری در درمان انزال زودرس موثر است؟

ویاگرا، وادنافیل و تادالافیل داروهایی هستند که برای درمان اختلال نعوظ استفاده می‌شوند. این داروها توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان زود انزالی تایید نشده‌اند. گرچه این داروها انزال را به تاخیر نمی‌اندازند ولی به فرد کمک می‌کنند تا بعد از انزال زودرس در فاصله یک ربع تا نیم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ را داشته باشند و در بار دوم انزال با تاخیر بیشتری انجام می‌شود. در واقع به نعوظ دوباره بعد از انزال کمک می‌کند. در این شرایط شاید شریک جنسی رضایت بیشتری داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویاگرا و تادالافیل کلیک کنید.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  سکس عالی چیست و چگونه رخ می دهد؟

عوارض مهار کننده‌های فسفودی استراز نوع 5: سرگیجه، سر درد، دید ناواضح، اسهال، عوارض پوستی، عفونت دستگاه ادراری، افت شدید فشار خون، آریتمی بطنی، سکته مغزی، افزایش فشار داخل چشم.

 

قرص تاخیری گیاهی کیمیاگر

کپسول تاخیر جنسی کیمیاگر یک محصول گیاهی است که براساس طب سنتی تهیه شده است و با کم کردن حساسیت اندام تناسلی در درمان انزال زودرس می‌توان بهره گرفت. از عوارض جانبی آن می‌توان به یبوست، دل درد، انقباضات شکمی اشاره کرد.

 

قرص تاخیری گیاهی آفرودیت

قرص آفرودیت از گیاهان خشک میوه خارخاسک، زنجبیل، زعفران، دارچین تهیه می‌شود. در درمان ناتوانی‌های جنسی، افزایش تمایلات جنسی و درمان زودانزالی استفاده می‌شود.  مصرف دارو در بیماران با مشکلات قلبی، بیماران مبتلا به کمبود فشار خون و بیمارانی که به اسانس‌های گیاهی حساسیت دارند باید با احتیاط انجام شود.

 

درمان مشکلات جنسی ناشی از ترک اعتیاد

بسیاری از افراد به دلیل مشکلات جنسی شان به سمت مصرف داروهایی چون ترامادول و یا مواد مخدر می‌روند. در حالی که این مواد تنها برای مدت کوتاهی می‌توانند موثر باشند و بعد از مدتی موجب تشدید مشکلات جنسی فرد می‌شوند.

خوشبختانه تکنیک‌هایی چون مسترز و جانسون بدون استفاده از دارو می‌توانند موجب بالا رفتن کیفیت رابطه بشوند. در این تکنیک‌های طبیعی به فرد کمک می‌شود تا طی مراحل و ایجاد وقفه‌های کوتاه حین رابطه جنسی، انزال را به تعویق بیاندازد و بر مدت رابطه جنسی بیافزاید.

 

درمان زودانزالی با استفاده از داروهای موضعی

کرم‌ها و داروهای بی‌حس کننده یکی از کم خطرترین داروهایی هستند که برای درمان اختلالات جنسی استفاده می‌شود. این کرم‌های موضعی باعث کاهش حساسیت و تحریک پذیری آلت می‌شوند که نتیجتا به تاخیر در انزال کمک می‌کنند. این داروها عوارض جانبی کمی به دنبال دارند از جمله این داروها می‌توان به لیدوکائین و پریلوکائین اشاره کرد که به صورت اسپری یا کرم می‌باشد. این دارو‌ها با بی حس کردن ناحیه تحریک پذیر در آلت، از زود انزالی جلوگیری می‌کند و ممکن است از لذت جنسی کم کند. در واقع اثر درمانی خود را با تحریک کردن عصب‌ها یا روان ایفا نمی‌کند.

با توجه به مطالب گفته شده درمان‌های متعدد و داروهای مختلفی برای درمان وجود دارند که انتخاب را برای شما سخت می‌کنند. مشاوره جنسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی به شما این امکان را می‌دهد که مطمئن‌ترین و کم خطرترین درمان را انتخاب نمایید.