تبلیغات

تبلیغات

بازی دورهمی ورق جنگ (WAR)

بازی دورهمی ورق جنگ (WAR)

 

بازی دورهمی ورق جنگ (WAR)

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
این بازی به دو نفر نیاز دارد، شما می توانید سایر بازی های ورق دو نفره و بازی های ورق چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

جنگ، یک بازی ورق بین دو بازیکن است. این جنگ با برگرداندن کارت های جفت شده شروع می شود. از این نظر این بازی ورق در طبقه بندی بازی های جنگ قرار می گیرد. بنابراین می توان آن را شبیه به بازی های بازی ورق همسایه تو گدا کن، بازی ورق موش مصری و بازی ورق اسلپ جک دانست. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید.

بازی دورهمی ورق جنگ (WAR)فهرست مطالب  پنهان 

1. اقلام موردنیاز

1.1. دست دادن کارت ها
1.2. هدف بازی
1.3. بازی های مشابه
1.4. رنک کارت
1.5. نحوه انجام بازی
1.6. پیروزشدن
1.7. قوانین

2. متن ویدیو

2.1. دست دادن کارت ها
2.2. نحوه انجام بازی
2.3. پیروزشدن
2.4. قوانین

اقلام موردنیاز

52 کارت، دو بازیکن.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  چگونه در شرط بندی حتی در شرایط سخت پول خودمان را افزایش دهیم!

دست دادن کارت ها

26 کارت به هر بازیکن داده می شود. بازیکنان باید کارت هایشان را به پشت و در یک مجموعه نگه دارند.

هدف بازی

هدف در این بازی این است که همه کارت ها را برنده شوید.

بازی های مشابه

در این بازی تنها راه برای برنده شدن، رو کردن ورق و برنده شدن کارت های رقیب است. البته این بازی نسبتا ساده تر از سایر بازی های این سبک است. این نکته را هم نباید فراموش کرد که اینجا شانس عامل مهمی به حساب می آید. بازی جنگ در طبقه بندی بازی های رو کردن ورق قرار می گیرد و از این نظر شبیه بازی های بازی ورق بزیک، بازی ورق پینوکل و بازی ورق کانکوین است.

رنک کارت

تک – شاه – بی بی – سرباز – 10 – 9 – 8 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2

نحوه انجام بازی

هر بازیکن، بالاترین کارت از مجموعه کارت هایش را برگردانده در وسط قرار می دهد. بازیکنی که کارتش بالاترین رنک را داشته هر دو کارت را برمی دارد. این کارت ها زیر کارت های بازیکن برنده قرار می گیرد. اگر کارت هایی که بازیکنان کشیدند، رنک یکسان داشته باشند، جنگ شروع می شود. هر بازیکن باید سه کارت از کارت هایش بکشد ولی آنها را برنمی گرداند. حالا کارت چهارم را می کشد و آن را برمی گرداند تا رقیبش هم کارت را ببیند. در نهایت، بازیکنی که کارتش (چهارمین کارت) بالاترین رنک را داشته، هر 10 کارت را برمی دارد. اگر کارت های چهارم هم، هم رنک باشند، روند قبلی را باید تکرار کرد.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  آموزش بازی انفجار به همراه روش های بردن در این بازی

پیروزشدن

وقتی یک بازیکن هر 52 کارت را برنده شد، پیروز بازی است.

قوانین

 • اگر کارت های بازیکنی در جریان جنگ تمام شود، او بازنده است.

  متن ویدیو

  در این ویدیو با همه جنبه های بازی ورق جنگ آشنا می شوید. دو بازیکن در این بازی شرکت می کنند.

 • دست دادن کارت ها

  در این بازی از 52 کارت استفاده می شود. باید به هر بازیکن 26 کارت داد. بازیکنان نباید به کارت هایشان نگاه کنند. کارت ها به پشت روی میز باقی می مانند.

  نحوه انجام بازی

  بازیکنان باید بالاترین کارت از بسته کارت هایشان را برگردانند. بازیکنی که کارتش رنک بالاتری دارد هر دو کارت را برنده می شود. در این بازی کارت تک بالاترین کارت و کارت 2 پایین ترین کارت است. برنده باید کارت هایی که برنده شده را زیر بسته کارت هایش قرار دهد. اگر دو کارتی که برگردانده شدند رنک یکسانی دارند، این یک جنگ است. هر بازیکن باید سه کارت بکشد و آنها باید به پشت روی میز باقی بمانند. بعد یک کارت دیگر برمی دارند و آن را برمی گردانند. بازیکنی که کارتش بالاترین رنک را داشته هر 10 کارت را برنده می شود.

  بازی دورهمی ورق جنگ (WAR)
  بازی دورهمی ورق جنگ (WAR)

  پیروزشدن

  وقتی بازیکنی برنده 52 کارت شود برنده بازی است.

  قوانین

  اگر در طول جنگ، کارت هایی که بعد از آن سه کارت کشیده شد هم رنک یکسانی داشته باشند، باید این روند را دوباره تکرار کرد. این روند تا جایی ادامه دارد که یک بازیکن برنده شود و همه کارت ها را بردارد. اگر بازیکنی به اندازه کافی کارت ندارد که جنگ را به پایان برساند، او بازنده خواهد بود.

تبلیغاتads right
تبلیغاتads left
تبلیغاتcanonbet
error: Content is protected !!