تاس مافیا (Mafia)

بررسی بازی تاس مافیا (Mafia)

به این مطلب از سری مطالب آموزش بازی‌های با تاس و مناسب دورهمی خوش آمدید. در این مطلب ما نحوه کامل انجام بازی تاس مافیا (Mafia) را پوشش خواهیم داد. مقاله را با توضیح مفهومات عمومی این بازی و نحوه انجام آن شروع می‌کنیم، سپس جزئیات بیشتری از بازی را بیان می‌کنیم

بازی تاس مافیا (Mafia Dice)

بازی تاس مافیا (Mafia Dice)، یک بازی جالب و هیجان انگیز با تاس است که برای انجام شدن توسط چندین بازیکن مناسب می‌باشد. شما باید با تاس اعداد دقیق را بیاورید تا بتوانید این بازی را برنده شوید.

این بازی برای 2 الی 8 بازیکن مناسب می‌باشد. همچنین به ازای هر بازیکن به 5 تاس نیز احتیاج خواهی داشت. یعنی در یک بازی 2 نفره، 10 تاس، در بازی 3 نفره، 15 تاس و … .

شروع بازی تاس مافیا

به هر بازیکن برای شروع بازی، 5 تاس داده خواهد شد. همچنین تمام بازیکنان یک امتیاز شروع خواهند داشت که در طول بازی به این امتیاز، افزوده یا از آن کاسته خواهد شد. مثلا تمام بازیکنان با 50 امتیاز یا … بازی را شروع می‌کنند.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  بازی پوکر رایگان با ارز دیجیتال

هدف بازی تاس مافیا

هدف از انجام بازی برای هر بازیکن این است که به کسب امتیاز مشغول شود. امتیازات از طریق برنده شدن دست‌های بازی کسب می‌شوند. هر بازیکنی که در یک دست، کارت‌هایش را زودتر تمام کند، برنده دست خواهد بود.

انجام بازی

برای شروع بازی، هر بازیکن دو تا از پنج تاس خود را می اندازد. بازیکنی که بیشترین عدد را داشته باشد، بعنوان بازیکن اول بازی را شروع می‌کند.

سپس بازی شروع می‌شود و هر بازیکن به نوبت خود تاس‌هایش را می‌ریزد. هر تاسی که عدد 6 را نشان دهد به بازیکن بعدی داده می‌شود و هر تاسی که عدد 1 را نشان دهد از بازی حذف می‌شود.

بازیکنان به نوبت تاس انداختن و جابجای کردن تاس‌ها ادامه می دهند تا زمانی که برای یک از بازیکنان تاسی باقی نماند.

کسب امتیاز

در پایان یک دور از بازی، بازیکنانی که هنوز تاس دارند تاس‌های را پرتاب می کنند (می ریزند). مقدار کل تاس‌های ریخته شده برابر با امتیازهایی است که هر بازیکن که تاس‌هایش را ریخته است، از دست می دهد. مجموع تمام تاس های ریخته شده نیز برابر با امتیازی است که به برنده‌ی دور بازی تعلق می گیرد.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  عرضه اپلیکیشن لاتاری مخصوص ساکنین نیویورک

برنده شدن در بازی تاس مافیا

بازیکنی که بیشترین امتیاز را پس از تعداد توافق شده‌ی بازی (مثلا ده دور) کسب کند، برنده بازی است.

قوانین

پس از یک دور، هر بازیکن در دور جدید به داشتن پنج تاس باز می گردد. بازیکنی که در دور آخر پیروز شود، دور بعدی را آغاز خواهد کرد.

اگر بازیکنی تمام امتیازات خود را از دست بدهد، از بازی اخراج می شود.

بازیکنان می توانند بازی را با امتیاز بیشتری برای بازی های طولانی تر شروع کنند.

حرف آخر

در این مطلب بصورت کامل، قوانین بازی تاس مافیا (Mafia)، نحوه انجام این بازی، محاسبه امتیاز و مشخص کردن برنده را توضیح دادیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و همچنین از انجام این بازی در دورهمی‌هایتان لذت ببرید. اگر دوست دارید، می‌توانید آموزش ویدئویی بازی تاس مافیا را از طریق این لینک مشاهده کنید.