سیستم پارولی

سیستم شرطبندی پارولی (Paroli)

چه یک شرطبند حرفه‌ای و باتجربه باشید و چه فقط به صورت تفریحی شرطبندی کنید، آشنایی با تعداد معدودی از سیستم‌های شرطبندی برای شما مفید است.
برخی از این استراتژی‌ها قرن‌هاست که وجود داشته‌اند، در حالی که به نظر می‌رسد هر سال سیستم‌های جدیدی هم ظاهر می‌شوند. برخی از آنها به اندازه کافی ساده هستند که حتی یک کودک هم به آنها تسلط می‌یابد، در حالی که برای درک کامل برخی دیگر، به مدرک ریاضیات پیشرفته احتیاج دارید.
اکثر سیستم‌های شرط‌بندی روی افزایش اندازه شرط در هر بار باخت تمرکز می‌کنند، اما سیستم Paroli رویکرد کمی متفاوتی دارد. در این مقاله همه آنچه لازم است در مورد سیستم شرطبندی پارولی بدانید را برای شما آماده‌ کرده‌ایم.

معرفی سیستم پارولی

سیستم Paroli شکلی از پیشرفت مثبت شرطبندی است. پارولی بیشتر در بازی‌هایی مانند رولت و بلک جک استفاده می‌شود، اما می‌تواند برای شرط‌بندی ورزشی نیز به کار گرفته‌ شود – تا زمانی که شرط‌بندی‌هایی با شانس تقریباً ۵۰/۵۰ انتخاب کنید.
بر خلاف سیستم Martingale، که شما را ملزم می‌کند که شرط خود را پس از باخت دو برابر کنید، Paroli به شما اجازه می‌دهد هر شرط را پس از یک برد دوبرابر کنید. تا جایی که به سه پیروزی متوالی دست پیدا کنید. در آن مرحله، سود خود را دریافت و ذخیره می‌کنید و به سهام اصلی خود باز می‌گردید. هر زمان که شرطی را ببازید، فوراً به شرط اصلی خود باز می‌گردید – به این ترتیب هرگز به دلیل پیشرفت‌ها، با ضررهای بزرگ مواجه نخواهید شد.
به عنوان مثال، فرض کنید سرمایه فراوانی برای شرطبندی دارید و سهام اصلی شما برابر با 100 دلار است. با استفاده از سیستم Paroli، با قرار دادن‌ یک شرط 100 دلاری شروع می‌کنید. در صورت برنده شدن در این شرط، 200 دلار در شرط بعدی خود ریسک می‌کنید. اگر آن شرط را نیز برنده شوید، برای شرطبندی نهایی، شرط خود را به 400 دلار افزایش می‌دهید.
صرف نظر از نتیجه آن شرط سوم، شما برای شرط چهارم خود باید به شرط اولیه خود یعنی همان 100دلار بازگردید. در این سناریو، یا با برنده شدن در سه شرط متوالی، سود 700 دلاری خود را به پایان می‌رسانید، یا اگر شرط سوم بازنده باشد، سهام 100دلاری خود را از دست می‌دهید.
مهم است که توجه داشته باشید که شما هرگز اندازه شرط خود را پس از باخت افزایش نمی‌دهید. این که آیا شرط بازنده با شکست دیگری همراه باشد یا چند پیروزی برای شما به همراه بیاورد فرقی ندارد. پس از هر باخت یا سه برد متوالی، شرط بعدی شما، همیشه همان شرط اصلی و اولیه شما است.

سیستم شرطبندی پارولیسیستم پارولی از کجا آمد؟

سیستم Paroli از اصطلاح لاتین “par” مشتق شده‌ است که به “چیزی که برابر است” ترجمه‌ می‌شود. مشخص نیست که دقیقاً چه زمانی این سیستم برای اولین بار ایجاد شد، با این حال رایج‌ترین باور این است که در قرن شانزدهم ایجاد شده است.
برخی معتقدند که بلز پاسکال، مخترع فرانسوی رولت، ایده پارولی را مطرح کرد. در این صورت، این سیستم از قرن هجدهم وجود داشته است.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  آموزش پیش بینی زنده تنیس

ملاحظات کلیدی هنگام استفاده از Paroli برای شرطبندی ورزشی

اولین کاری که باید قبل از استفاده از سیستم Paroli انجام دهید این است که سهام اصلی خود را انتخاب کنید. استفاده از یک واحد شرط‌بندی ثابت، همانطور که برای کارکرد سیستم در نظر گرفته‌ شده‌ است، بسیار مهم است. این واحد، مقدار پولی است که در شروع هر چرخه شرطبندی ریسک می‌کنید.
هیچ قانون مشخصی در مورد اینکه این مبلغ باید چقدر باشد وجود ندارد، اما اگر به طور جدی به دنبال شرطبندی ورزشی هستید، اندازه واحد شما باید چیزی بین 2 تا 3 درصد از سرمایه شما باشد. اگر سرمایه شما 5000 دلار باشد، سهام اصلی شما بسته به درصدی که انتخاب می کنید بین 100 تا 150 دلار خواهد بود.

ضروری است که شرطبندی‌هایی را انتخاب کنید که تا حد امکان نزدیک به 50/50 شانس داشته باشید.

در صورت استفاده از این سیستم، ضروری است که شرط‌بندی هایی را انتخاب کنید که تا حد امکان شانس آنها نزدیک به 50/50 هستند. منطق پشت Paroli این است که شما بعد از هر برد شرط خود را دوبرابر می‌کنید، اما هرگز اندازه سهام اصلی خود را افزایش نمی‌دهید. پس از بردها، اندازه شرطبندی خود را با پول خانه دو برابر می‌کنید، بنابراین اگر با -400شرطبندی فیوریت مانی‌لاین می‌کنید ، سود شما به اندازه‌ای عالی نخواهد بود که به شما اجازه دهد سیستم را به درستی دنبال کنید. به همین دلیل، شما باید روی لاین‌ها یا پراپ‌هایی (حواشی) شرطبندی کنید که تا حد ممکن به شانس‌های 50/50 نزدیک باشند.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  استراتژی روش صحیح شرطبندی روی تعداد کرنر

مزایا و معایب سیستم پارولی

سیستم شرطبندی پارولیبهترین بخش سیستم Paroli این است که روشی عالی برای تمرین مدیریت منظم بانک‌رول به حساب می‌آید. اگر دقیقاً از سیستم پیروی کنید، هرگز در تعقیب باخت ضرر نمی‌کنید و زمانی که فکر می‌کنید به‌خاطر مغالطه‌های داغ شکست‌ناپذیر هستید، هرگز شرط‌بندی‌های خیلی بزرگی نخواهید داشت.
این یکی از ساده‌ترین سیستم‌های شرطبندی برای یادگیری است. حتی شرط‌بند‌هایی که تجربه قبلی ندارند مشکلی برای تسلط بر پارولی نخواهند داشت.
به طور کلی، سیستم Paroli یک رویکرد سنجیده و محافظه‌کارانه ارائه می‌دهد که برای کسانی که روپ‌ها را یاد می‌گیرند یا به اندازه کافی برای رشد فزاینده و پایدار صبور هستند عالی است. شما هرگز پول خیلی زیادی به دست نمی‌آورید، اما به هیچ وجه هم به سرعت شکست نخواهید خورد. حتی اگر با یک باخت طولانی مدت هم مواجه شوید، کمترین آسیب به حساب شما وارد می‌شود. بر خلاف سایر سیستم‌های در حال پیشرفت، احتمال شکست پس از استفاده از پارولی بسیار پایین است.
از سوی دیگر، تمام موفقیت سیستم به برنده شدن شما در سه شرط متوالی بستگی دارد. احتمال برنده شدن در سه شرط متوالی با شانس زوج، به همان اندازه احتمال از دست دادن سه شرط متوالی است. این سیستم از نظر آماری شانس شما را برای برنده شدن در طولانی مدت افزایش نمی‌دهد. هیچ راهی برای دانستن اینکه چه مدت طول می‌کشد تا سه شرط برنده متوالی انجام شود وجود ندارد. شما باید برای طلسم‌های طولانی مدت از دست دادن مبالغ کم آماده باشید.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  7 نکته مهم برای کسانی که می خواهند شرطبندی خطرناک را ادامه دهند

اگر ریسک‌گریز هستید از Paroli استفاده کنید

اگر تحمل شما برای ریسک پایین است و به دنبال یک طرح برای سریع ثروتمند شدن نیستید، سیستم Paroli ممکن است برای شما مناسب باشد. این استراتژی سود شما را تضمین نمی‌کند، اما تقریبا بیش از هر سیستم شرطبندی دیگری شما را در جریان بازی نگه می‌دارد و از ضرر شما جلوگیری می‌کند. وقتی از زیان‌ها می‌ترسید، ضرر شما را به حداقل می‌رساند و وقتی روی دور هیجان و ریسک باشید، بردتان را به حداکثر می‌رساند.

به دنبال سیستم‌های شرطبندی بیشتر و مشاوره استراتژیک هستید؟

هنگامی که فراتر از اصول اولیه حرکت کردید، ارزش آن را دارد که کمی زمان بگذارید و آموخته‌های خود را با چند سیستم شرطبندی مختلف آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است. کاوش در بخش استراتژی شرطبندی ورزشی ما مکانی عالی برای شروع است.