شغل گیمری چیست و روش های مختلف کسب درآمد آن

بهتر است قبل از برسی درآمد گیمر ها، ابتدا گیمر ها را به خوبی بشناسیم. در گذشته نه چندان دور، گذاشتن وقت زیاد برای بازی را وقت تلف کردن می دانستند، اما امروزه در آمد خیلی از گیمر ها بیشتر از مهندس و دکتر ها می باشد.

گیمر به کسی گفته می‌شود که بتواند با مهارت و فکر خود بازی با خوبی پیش ببرد و آن را تموم بکند و در بازی های آنلاین رکورد دار باشد و به اصطلاح گیمری پرو پلیر باشد (بازیکن حرفه ای ) تا بتواند در آن بازی بهترین باشد.

اما این به این معنی نیست که آن بازیکن به طور کل قهرمان آن بازی است، با اجرای ایونت ها و چالش هایی که در بازی ایجاد می شوند ممکن است بازیکن های بهتری بتوانند قهرمان آن بازی را شکست بدهند. با توجه به اطلاعات گفته شده شغل گیمری و کسب درآمد از آن کار چندان راحتی نمی‌باشد.

شغل گیمری و کسب در‌آمد از آن چگونه می باشد!

همانطور که گفته شد وقتی که یک بازی منتشر می شود بازیکنان می‌توانند مهارت و استعداد خود را در آن بازی به چالش بکشند و اگر در آن بازی حرفه ای بودند با بردن چلنج ها و ایونت ها می‌توانند در آمد کسب کنند. همچنین از ضبط گیم پلی جدید ترین بازی ها می توانند در آمد دریافت بکنند. یعنی به تعدادی که بازدید دریافت می‌کنند بر اساس پلتفرم برنامه ای که ویدیو را در آن آپلود می کنند هزینه ای دریافت می‌کنند.

برنامه های که گیمر ها در آن فعالیت می کنند

چند نمونه از برنامه هایی که بازیکنان می‌توانند لحظات خود را با بقیه در آن به اشتراک بگذارند و درآمد کسب بکنند می توان به یوتیوب و برنامه معروف توییچ اشاره کرد. ساده ترین روش در آمد زایی در این برنامه لایو استریم ها یا live stream می باشد که شما می توانید یوتیوب یا بازیکن مورد علاقه خود را حمایت یا به اصطلاح دونیت کنید تا بتواند بیشتر بازی کند و از این حمایت شما انرژی بگیرد.

گیمر های ایرانی معروف

چند تا از بازیکن های معروف ایرانی که از چند سال پیش مشغول به انجام بازی و اپلود و ضبط ویدیو می باشند که این کار بی شک بدون زحمت نیست و سختی های خودش را دارد و برای موفقیت باید به صورت مداوم تلاش کرد.

یکی از این گیمر های محبوب aria keoxer میباشد. این فرد با سخت کوشی در این شغل توانسته روز به روز کیفیت کار خود را بالا ببرد. و این افتخار بزرگی برای گیمر های وطنی می باشد. یکی از مزایای دیگر شغل گیمری این است که بسیاری از افراد وقت یا هزینه ی کافی برای برای کردن یا خرید دستگاه مورد نظر خود را ندارند، اما میتواند گیم پلی بازی مورد علاقه خود را توسط بازیکن مورد علاقه و محبوب خود مشاهده بکنند و از مزایای شغل گیمری و کسب درآمد از آن بهره مند شوند.

یکی از گیمر های ایرانی علاوه بر اینکه به اوقات فراغت خود مشغول می باشد و از آن لذت می برد در کنار آن از این شغل در آمد کسب می کند. به عنوان مثال یک جوان ایرانی نزدیک به ۱۸ سال سن دارد و در آمد آن چیزی حدود ۱۵۰ ملیون در ماه است.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  پویان مختاری دستگیر شد! نیلی افشار می گوید دستگیری او ربطی به حضرات ندارد

این ارقام و درآمد برای یک گیمر ایرانی می باشد چه بسا گیمر های حرفه ای تر در خارج از کشور در آمد بسیار زیادی دارند. اگر بخواهیم چند تن از گیمر های معروف ایرانی را معروف بکنیم می توانیم به فرهاد ایکس ری، میا پلیز، کئوکسر، فرشاد سایلنت و…. گیمر های معروف و خفن دیگری وجود دارند که در این مبحث چند تن از آنها را معرفی کردیم.

ابزار و وسایل یک گیمر

اول از همه برای گیمر شدن نیاز به ابزار و وسیله خاصی نیست. اگر می خواهید یک گیمر واقعی شوید اول از همه باید بدانید به این صنعت علاقه مند هستید یا خیر، و آیا گیم شما را می تواند سرگرم بکند!

ابزار مورد نیاز گیمینگ بستگی به پلتفورمی که بازیکن استفاده می‌کنند دارد اگر به کنسول علاقه مند هستید ابزار مورد نیاز شما یک دستگاه و دسته بازی می‌باشد، اما اگر بازیکن کامپیوتری می‌باشد باید ابزار مورد نیاز مانند کیس خوب، مانیتور، موس، کیبورد، و…. را تهیه کنید.

البته گیمر واقعی کسی است که بتواند حداقل به طور معمول با همه ی پلتفرم ها بازی بکند. ابزار گیمی به دو دسته کلی تقسیم می شود، نرم افزاری و سخت افزاری، نرم افزار مربوط به برنامه های داخل دستگاه و کیفیت آن می‌باشد و سخت افزار مربوط به ابزار و اشیاء هایی که باعث تقویت سیستم و دستگاه شما می‌شوند.

استخدام گیمر در ایران

می توان گفت شغل گیمری و کسب درآمد از آن در ایران به تازگی باب شده است و در گذشته نه چندان دور توجه زیادی به آن نمی‌شد. بعضی از بازی ها هستند که بازیکن می‌تواند با انجام ماموریت ها و چلنج های داخل بازی درآمد کسب بکند.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  تلاش برای حمله سایبری به سازمان بهداشت جهانی؛ رویترز هکرها را وابسته به ایران معرفی کرده است

بازی هایی نیز وجود دارند که لولی یا اسکیلی هستند به گونه ای که اکانت خورد را ارتقا می‌دهند و به قیمتی آنها را به دیگر بازیکنان می‌فروشند. همچنین افرادی که حوصله انجام بازی های رایانه ای را ندارند می‌توانند در محیط هایی مانند گیم نت مشغول به کار شوند و حتی برای خود مغازه ای افتتاح بکنند.

در آمد گیمر ها از یوتیوب

همانطور که گفته شد یکی از برنامه های پر طرفداری که می‌تواند برای گیمر ها درآمد داشته باشد، یوتیوب می باشد. این برنامه به گونه ای می‌باشد که وقتی عضو این برنامه محتوایی آپلود می‌کند به تعداد مشخصی از بازدید کنندگانی که دریافت می کنند در آمدی کسب می‌کند.

همچنین از طریق ویدیو های تبلیغاتی که بین ویدیو ها قرار می گیرد می‌توانند کسب درآمد کنند. به خاطر این ویژگی های جذاب بسیاری از گیمر ها محتوا ی خود را در راستای حرفه ی خود در این برنامه آپلود می کنند و از آن درآمد کسب می‌کنند.

پولدارترین گیمر های جهان

بعضی از گیمر ها به قدری مهارت و استعداد در انجام بازی ها دارند که تقریباً میتوان گفت که هیچ حرفی ندارند و هر کسی نمی تواند آنها را شکست بدهد. بی شک یکی از بهترین گیمر های جهان ساحیل آرورا (Saahil Arora) میباشد.

این بازیکن تا کنون پولدارترین پلیر می‌باشد و تا الان در ۳۹ ایونت شرکت کرده است. اصالت این بازیکن هندی می‌باشد و توانسته خود را به پولدارترین گیمر جهان تبدیل بکند که در تیم EG قرار دارد.

دومین فردی که عضو پولدارترین گیمر های جهان می‌باشد پیتر دگر (Peter Dager) می باشد این بازیکن نیز در بازی با نام pdd شناخته می‌شود که می‌توان این پلیر را بهترین و پولدارترین گیمر بین بازیکنان دیگر معرفی کرد. درآمدی که این بازیکن از گیم دریافت می کند چیزی حدود ۱.۹ ملیون دلار در سال می باشد.

پیتر تا الان در ۳۳ تورنومنت شرکت کرده است و توانسته مقام ها و موفقیت های برای تیم خود کسب بکند.‌ پیتر در تیم های معروف زیادی بازی کرده است اما هم اکنون در تیم Geniuses فعالیت می کند و بازی تخصصی که انجام می‌دهد دوتا ۲ می‌باشد.

کسب درآمد از توییچ

همانطور که گفته شد یکی دیگر از پلتفرم هایی قوی دیگر که برای گیمر ها درآمد دارد برنامه توییچ می‌ باشد. راه های برای مشعول شدن به شغل گیمری و کسب درآمد از توییچ وجود دارد یکی از این راه ها دونیت کردن می باشد. این ویژگی به صورتی می‌باشد که کسانی که ویدیو و استریم گیمر را تماشا می‌کنند از آن و بازی که بازیکن انجام می دهد حمایت مالی می کنند و آن حمایت به حساب بازیکن می رود و به این صورت می‌تواند درآمدی کسب بکند.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  اعلام سرمربی جدید بارسلونا

برای درآمد از توییچ روش دیگری وجود دارد که Subscriptions اشتراک ماهیانه نام دارد. این گزینه به بینندگان اجازه می‌دهد تا به ازای پرداخت ماهیانه‌ی مبلغی مشخص شده، اشتراک استریمر محبوب خود را تهیه کنند.

در ازای خرید اشتراک ماهیانه شما می توانید از خدمات و مزایای اضافی استریمر ها که برای شما در نظر گرفته شده است بهره‌مند می شوید. از دیگر روش ها برای درآمد از توییچ تبلیغات و یا video ads می‌باشد. برای داشتن این ویژگی باید جزوی از کاربران افیلیت باشید. اما توجه داشته باشید درآمد به وسیله تبلیغات بسیار کمتر از سایر روش ها می باشد. در این روش به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید ۲ دلار دریافت می کنند. در نتیجه این روش نسبت به پس های دیگر چندان به صرفه نیست.

روش دیگری که در توییچ باعث ایجاد درآمد می شود selling merchandise یا فروش محصولات می‌ باشد. در این روش استریمر هایی وجود دارند که در ویدیو های خود محصولاتی را تبلیغ می کنند و بدین وسیله بازدید کنندگان علاقه مند به خرید آن محصول خواهند شد.‌

استفاده‌ و درآمد از این روش بین استریمر های پر بازدید و محبوب رایج می باشد. روش های زیادی ممکن است برای کسب در آمد از گیم وجود داشته باشد، نحوه در آمد از گیم بستگی به مخاطب دارد که به کدام روش علاقه مند می‌باشد.

از همراهی شما تا انتهای نوشتار شغل گیمری و کسب در آمد سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت شرط مگ عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام شرط مگ جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.