• خانه
  • وبلاگ مجله
  • معرفی فیل گوردون؛پوکر باز حرفه ای که با سرطان دست و پنجه نرم می کند

معرفی فیل گوردون؛پوکر باز حرفه ای که با سرطان دست و پنجه نرم می کند

فیل در تگزاس به دنیا آمد و در مدرسه فناوری جورجیا تحصیل کرد. رشته او علوم کامپیوتر بود و بعد از پایان تحصیلات، در استارتاپ Netsys Technologies به عنوان اولین نیروی کاری، مشغول به کار شد. در سال 1996 این شرکت توسط شرکت بزرگ سیسکو خریداری شد و گوردون هم به یک میلیونر تبدیل شد. او در سال 1997 صنعت فناوری را ترک کرد تا مسافرت کند و به یک بازیکن پوکر تبدیل شود. او در حال حاضر در واشینگتن ساکن است و با همسرش، بارب و دو پسرش، ژاندر و زاخاری زندگی می کند.

فیل گوردون در دنیای پوکر

فیل برای اولین بار در سال 2001 در رویداد اصلی رقابت های سری های جهانی پوکر شرکت کرد و در پایان چهارم شد. درآمد او از این مسابقات برابر با 400 هزار دلار بود. در سال 2002 او در دو رقابت مختلف سری های جهانی پوکر به میز نهایی رسید:‌ مقام ششم در بازی 2 هزار دلاری هولدم و مقام سوم در بازی 2500 دلاری اوماها اسپلیت. گوردون در سال 2005 هم در سری های جهانی پوکر حضور داشت: او این بار در بازی 1500 دلاری هولدم تگزاس نامحدود به مقام سوم رسید. فیل حضور موفقی در رقابت های سری های جهانی پوکر داشته و چند بار به میز نهایی رسیده ولی هیچ وقت برنده نشده و دستبند قهرمانی را به دست نیاورده است!

▬ این مطلب را هم بخوانید:  25 روش عالی برای کسب ثروت که باید بدانید!

در مارس سال 2004 او در رقابت های تور جهانی پوکر شرکت کرد. فیل در این بازی ها دو بازیکن را همزمان حذف کرد. یکی از آن ها کریس مانی میکر بود که سابقه قهرمانی در رویداد اصلی سری های جهانی پوکر را در کارنامه داشت. فیل در پایان به قهرمانی در تورنمنت Bay 101 Shooting Stars تور جهانی پوکر رسید.

گوردون عضو تیم Tiltboys بود. این گروه نرم افزاری طراحی کرد که در نهایت برای ایجاد پلت فرم Full Tilt Poker مورداستفاده قرار گرفت. این پلت فرم یکی از سایت های مشهور پوکر آنلاین در جهان است. فیل هم یکی از اعضای اصلی تیم Full Tilt بود.

فعالیت گوردون در تلویزیون

گوردون یکی از چهره های شناخته شده دنیای پوکر است چون در برنامه های مختلف تلویزیونی پوکر به عنوان مجری و کارشناس حضور داشته است. او تا سال 2006 مجری برنامه براوو در رقابت های Celebrity Poker Showdown بود. در سال 2003، فیل رویداد قهرمانی سری های جهانی پوکر را پوشش داد و مجری برنامه زنده اینترنتی بینیون بود. در ضمن او در این مسابقات گزارش های خبری برای رادیوی ملی آماده می کرد. در سال های 2006 و 2007، گوردون مجری و کارشناس برنامه ویژه ESPN بود و میز نهایی رویداد اصلی سری های جهانی پوکر را پوشش داد. سری برنامه های محبوب ESPN با نام Pro-Am Poker Equalizer از 6 ژانویه 2007 آغاز شد و فیل هم مجری اصلی این برنامه بود.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  موناکو ثروتمند ترین کشور جهان، پایتخت قمار اروپا و ممنوعیت عجیب شرط بندی برای شهروندانش!!

نویسندگی در زمینه آموزش پوکر

گوردون 5 کتاب در مورد بازی پوکر به رشته تحریر درآورده است. دو کتاب او در ردیف کتاب های پرفروش قرار گرفتند:

  • Poker: The Real Deal
  • Phil Gordon’s Little Green Book: Lessons and Teachings in No Limit Hold’em

او برای چهار مجله پوکر یادداشت نوشته است و یک ستون هفتگی دارد. در ضمن فیل نویسنده و مجری یک پادکست پوکر با نام The Poker Edge برای شبکه ESPN است. این برنامه از 10 آوریل 2006 پخش می شود. گوردون یک DVD آموزشی با نام Expert Insight: Final Table Poker منتشر کرد که با استقبال فراوانی روبرو شد و فروش چشمگیری داشت.

مبارزه با سرطان

گوردون یکی از شخصیت های فعال در پروژه های بشردوستانه و خیرخواهانه است. او در مورد تحقیقات برای درمان سرطان کمک های چشمگیری داشته است. او تا سال 2011 یکی از اعضای هیات مدیره نهاد پیشگیری از سرطان بود. در سال 2011 افشاگری ها و جنجال های مختلفی در مورد Full Tilt Poker ایجاد شد و به همین خاطر فیل تصمیم گرفت این نهاد را ترک کند.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  سه روش پولساز علمی در پوکر

در سال 2003، گوردون به همراه ریف فورست که او هم یک پوکرباز است، یک تور جالب را کلید زد. آن ها به شهرهای مختلف سفر کردند و در بیش از 140 رویداد ورزشی شرکت کردند. در هر شهر آن ها کمک های نقدی و اعانه برای کمک به مبارزه با سرطان جمع آوری می کردند و از شرکت کننده ها در مسابقات ورزشی برای کمک دعوت می کردند. در نهایت این تور توانست 100 هزار دلار برای مبارزه با سرطان جمع آوری کند.

همین تور باعث شد این دو پوکرباز یک ایده جدید را مطرح کنند: در کمپین Bad Beat on Cancer آن ها از بازیکنان پوکر حاضر در رقابت های سری های جهانی پوکر دعوت کردند 1 درصد از درآمد حاصل از جوایز مسابقات را به تحقیقات درمان سرطان کمک کنند. این کمپین موفق شد بیش از 3 میلیون دلار برای مبارزه با سرطان جمع آوری کند.