تبلیغات

شرط‌بندی استیم(Steam)

استراتژی‌ شرط‌بندی استیم(Steam)

اگر می‌شنوید که کسی از اصطلاح “Steam” استیم صحبت می‌کند یا درباره “Steam Move” چیزی می‌گوید، آنچه که در مورد آن صحبت می‌کند، شرطبندی بزرگ در یک بازی است که باعث تغییراتی در لاین شرطبندی می‌شود.
به طور کلی، این شرط‌بندی‌های بزرگ و قابل توجه توسط یک سندیکای شرط‌بندی یا یک شرطبند با تجربه (که همچنین به عنوان “شارپ” هم شناخته می‌شود) انجام می‌شود. این به‌اصطلاح شارپ‌ها، بازیکنان معتبری در این صنعت هستند که با سرمایه‌های عظیم شرطبندی می‌کنند، بنابراین وقتی روی یک رویداد خاص شرط‌بندی می‌کنند، به طور چشمگیری روی لاین آن رویداد تأثیر می‌گذارد.

سندیکاهای شرط‌بندی با انواع سایت‌های شرط‌بندی ورزشی کار می‌کنند که بر لاین‌های زیادی در تعدادی از مکان‌ها تأثیر می‌گذارد. ایده پشت این استراتژی این است که با گسترش این شرط‌بندی‌ها، به طور چشمگیری بر شانس فقط یک سایت شرطبندی ورزشی خاص تأثیر نمی‌گذارند و به عموم افراد هم هشدار نمی‌دهند که چیزی در حال وقوع است.
به عنوان مثال، شرطبندی در سوپر بول سیزدهم بین Pittsburgh Steelers  و Dallas Cowboys را در نظر بگیرید. Pittsburgh با فیوریت 3.5 امتیازی باز شد، اما شرطبندی اولیه و بزرگ در Dallas به سرعت لاین را به Steelers -4.5 کاهش داد.

آناتومی یک حرکت Steam

  • تیم A با فیوریت 5 امتیازی باز می‌شود.
  • شرطبندی اولیه و بزرگ تیم B انجام می‌شود.
  • این لاین به سرعت به -3.5 در تیم A کاهش می‌یابد.

آیا باید این نوع شرطبندی‌های استیم را دنبال کنید؟

وقتی شاهد یک حرکت Steam، یعنی یک تغییر ناگهانی و چشمگیر در لاین شرطبندی بازی هستید، اولین فکری که به ذهن شما می‌رسد این است که سوار بر این موج شوید. اما سعی کنید مانند بازار سهام به آن فکر کنید: اگر وارن بافت، سرمایه‌گذار میلیاردر، ناگهان یک میلیون سهم از یک شرکت را خریداری کند، آیا این عاقلانه نیست که سرمایه‌گذاری کنید؟ از این گذشته، بافت هم بیهوده میلیاردر نشده است.
در شرطبندی‌های ورزشی هم به شارپ‌ها، احترام مشابهی گذاشته می‌شود. آنها در سراسر صنعت به خوبی با هم ارتباط دارند. همچنین از منابع اطلاعاتی خوبی برخوردارند. بنابراین وقتی یک بازی بزرگ انجام می‌دهند، به طور کلی فرض بر این است که آنها با اطلاعات داخلی کار می‌کنند.
شاید آنها چیزی در مورد یک آسیب کلیدی که هنوز به اطلاع عموم نرسیده است می‌دانند. یا شاید آنها از برخی دعواها در صف‌های یک تیم باخبر باشند که می‌تواند بر عملکرد آنها در روز بازی تأثیر بگذارد.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  شرطبندی ارزشمند یا Value Betting

 Chasing Steam چگونه است؟

ساده است، واقعا برای تغییر چشمگیر شانس یک بازی خاص، به سایت‌های ورزشی خود توجه کنید. سپس به سراغ سایت ورزشی دیگری بروید که در واکنش به این تغییر کند بوده و شرط خود را با شانس اولیه پایین بیاورید.
بر خلاف بازی سهام بافت، شما هرگز هویت شارپ (یا شارپ‌ها) را که شرطبندی آنها منجر به این حرکت Steam شده را نمی‌دانید. آیا باید به دانش آنها ایمان کورکورانه داشته باشید؟ یا آیا باید در دوره اصلی باقی بمانید؟
اگر اولی را انتخاب کنید، باید سریع عمل کنید: یک حرکت Steam اغلب در عرض چند دقیقه یا چند ثانیه باعث واکنش تمام سایت‌های شرطبندی ورزشی می‌شود، بنابراین باید سایتی را پیدا کنید که کندتر از سایرین است و قبل از اینکه لاین آنها را تغییر دهند، شرط خود را پایین بیاورید.
دنبال کردن استیم تنها یکی از استراتژی‌های شرط‌بندی محبوب است که برای تبدیل شدن به یک بازیکن موفق در دنیای شرط‌بندی ورزشی، باید یاد بگیرید که از آن به درستی استفاده کنید.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  روش های کاملا کاربردی کسب درآمد دلاری در ایران

آیا دنبال کردن استیم واقعا سودآور است؟

تعقیب Steam می‌تواند بسیار سودآور باشد، اما عامل دیگری نیز وجود دارد که باید آن را در نظر داشت. گاهی اوقات، شارپ‌ها یک حرکت استیم ایجاد می‌کنند تا به سادگی باعث تغییر لاین شوند و بتوانند روی لاین تازه ایجاد شده شرطبندی کنند.
در مثال اصلی ما، Pittsburgh با 3.5 امتیاز به عنوان شانس اصلی برد باز شد، اما یک حرکت استیم بزرگ در Dallas، لاین را به Pittsburgh -4.5 رساند. در‌ نهایت Pittsburgh بازی را 35 بر 31 بردند.
در این مثال، هرکسی که Pittsburgh را به عنوان شانس اصلی شرطبندی در نظر داشت، شکست خورد. در همان زمان، افرادی که به دنبال حرکت استیم بودند و روی Dallas در امتیاز 4.5+ شرطبندی کردند، برنده بودند (اما هرکسی که با کاهش قیمت 4.5- با Pittsburgh همراه شد، برنده شد).
آیا حرکت استیم در Dallas صرفاً ترفندی توسط شارپ‌ها برای ایجاد ضرایب شانس بهتر در Pittsburgh بوده است؟ ممکن است هرگز متوجه واقعیت ماجرا نشویم.
اما به دلیل این موضوع، برخی از شرط‌بندان تصمیم می‌گیرند در جهت مخالف حرکت استیم حرکت کنند. از این استراتژی به عنوان محو کردن شرط عمومی یاد می‌شود.

▬ این مطلب را هم بخوانید:  آموزش بایدها و نبایدهای شرط بندی روی ضربات پنالتی

همیشه به یاد داشته باشید که ناظر کبیری وجود دارد که حرکات شما را تماشا می‌کند

در حالی که تعقیب استیم می‌تواند برای حساب بانکی شما عالی باشد، اما اگر مراقب نباشید، می‌تواند ضررهای بزرگی به شما برساند و شما را از تجارت خارج کند.
اگر سایت شرطبندی ورزشی متوجه شود که اکثر شرط‌بندی‌های شما حرکاتی هستند که به دنبال استیم می‌روند – وقتی می‌گوییم آنها حواسشان جمع است، ما را باور کنید – به سرعت وارد عمل می‌شوند و حساب شما را محدود می‌کنند.
بنابراین دو گزینه پیش روی شماست: شرطبندی های معمولی را به اندازه کافی با هم ترکیب کنید تا سایت شرطبندی نتواند شما را ردیابی کند، یا استیم را به طور کامل نادیده بگیرید و راه خود را ادامه دهید.
همیشه توصیه می شود قبل از ثبت نام و پیوستن به آن سایت شرطبندی ورزشی، متن‌های راهنمای آن را بخوانید و قوانین آن را بدانید.
اگر در زمینه شرطبندی ورزشی تازه کار هستید، با راهنماهای استراتژی‌های شرطبندی ما شروع کنید تا به شما کمک کند که در مورد روند شرطبندی در رویدادهای ورزشی اطلاعات بیشتری کسب کنید. موفق باشید!